Velika pobjeda Qarabaga u Ljubljani, Ludogorets deklasirao predstavnika Sjeverne Irske

Odigrane su još tri utakmice prvog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka, a pobjede su upisale ekipe Ludogoretsa i Qarabaga, dok su Kukesi i Valetta remizirali.

Kukesi je na domaćem terenu odigrao 0:0 s Valettom, a naš Haris Harba, koji nastupa za albanskog predstavnika, u igru je ušao u 75. minuti.

Ludogorets je u potpunosti deklasirao ekipu Crusadersa iz Sjeverne Irske. Na poluvremenu je bilo “samo” 2:0, ali su Bugari u drugom poluvremenu u potpunosti razbili Crusaders postigavši im još pet pogodaka za konačnih 7:0.

Na ovoj utakmici se proslavio napadač Ludogoretsa Jakub Swierczok. On je u igru ušao u 68. minuti, a u periodu od 73. do 80. minute je uspio postići tri gola.

Azerbejdžanski Qarabag je došao do zlata vrijedne pobjede u Ljubljani. Sa 1:0 su bili bolji od domaće Olimpije, a odlučujući pogodak je postigao Guerrier u 79. minuti. Tomislav Tomić je u dresu Olimpije odigrao svih 90 minuta.

Kukesi – Valetta 0:0

Ludogorets – Crusaders 7:0 (Marcelinho 25’, 66’, Brown(ag) 40’, Keseru 53’, Swierczok 73’, 78’, 80’)

Olimpija Ljubljana – Qarabag 0:1 (Guerrier 79’)