Velika pobjeda Bosne Royal nakon sjajnog preokreta u Vršcu

Košarkaši Bosne Royal zabilježili su veliku pobjedu nakon preokreta rezultatom 81:78 na gostovanju u Vršcu.

Susret u okviru 12. kola ABA II lige je bio vrlo interesantan i neizvjestan do samog kraja, a na kraju su se radovali Studenti koji su do trijumfa došli preokretom i odličnom igrom u ključnim momentima susreta, posebno u finišu.

Prvu četvrtinu domaći su priveli u svoju korist rezultatom 28:22, ali, uprkos kontinuiranom vodstvu, nisu se uspjeli odlijepiti na nedostižnu prednost, što Bosna nije dozvoljavala. Treća dionica je prošla u egalu, a onda je Bosna zaigrala fenomenalno u posljednjoj četvrtini i na krilima sjajnog Jamira Hannera došla do pobjede.

Pomenuti Hanner je postigao 25 poena, te zabilježio 18 skokova, dok je Draško Knežević dodao 16. Dvocifreni su bili još i Bradford (13) i Šturanović (10).

Simeunović je sa 21 poenom bio najefikasniji u redovima Vršca, a Pašajlić i Glišić su postigli po 14.