Velika drama u Sarajevu: Sparsi nakon produžetaka preokrenuli i slavili protiv Zrinjskog

Četvrto kolo Druge ABA lige donijelo je bosanskohercegovački derbi između Sparsa i Zrinjskog, a on je završen pobjedom domaćih rezultatom 75:73 nakon produžetka.

Zrinjski sjajno ulazi u meč. Gosti prave seriju čak 11:0 i nastavlja igrati odlično. Kompletno prvo poluvrijeme gosti su imali prednost, a ona je u više navrata bia i dvocifrena.

Ipak, Sparsi su u nastavku počeli stizati deficit korak po korak. Zahvaljujući raspoloženom Drašku Albijaniću Sparsi u posljednju minutu susreta ulaze sa pola koša prednosti. Gosti su došli na vodstvo 61:59, a onda su domaći imali nekoliko prilika, no nisu ih iskoristili.

No, tri sekunde prije kraja Sparsi dobijaju veliki poklon u vidu dva slobodna bacanja koja koriste i odvode meč u produžetak. Tamo više nije bilo dileme ko će do trijumfa, pošto su Sarajlije bile kvalitetnije i došle do treće pobjede u četiri kola.

Kod Sparsa je pomenuti Albijanić postigao 16 poena, dok je dva manje dodao Durmo. Kod gostiju najefikasniji bio je Todorović sa 18.