Velika drama u meču Konyaspora i Bešiktaša: Na terenu i dva bh. fudbalera

U 8. kolu turske Superlige Konyaspor i Bešiktaš su u dramatičnom meču remizirali 2:2.

Iako je domaći sastav poveo u 31. minuti golom Yatabarea kada je zbog igranja rukom isključen i Domagoj Vida, tim iz Istanbula je u finišu napravio veliki preokret sa fudbalerom manje i bio je nadomak pobjede.

U 52. miniti meč je mogao biti riješen, ali je Yatabare propustio priliku da po drugi put realizuje penal, nakon čega je uslijedila kazna. Prvo je Wagner Love u 79. minuti poravnao na 1:1, a samo 60 sekundi kasnije Lens je pogodio za veliki preokret.

I kada se činilo da će Bešiktaš slaviti, Hurtado je u 94. minuti izjednačio za konačnih 2:2.

U domaćem sastavu bh. reprezentativac Deni Milošević je počeo meč i igrao je do 63. minute, a mladi Zmaj Amir Hadžiahmetović je u igru ušao 15 minuta prije kraja.