Velež do vrha napunio mrežu Famosa

Danas je u Hrasnici počeo turnir u organizaciji FK Famos, a koji se igra u sklopu obilježavanja dana Četvrte viteške motorizovane brigade Ilidža. Pored domaćina i Veleža, na turniru učestvuju još ekipe Radnika iz Hadžića i Igmana iz Konjica.

Parovi turnira su bili Radnik H. – Igman i Famos – Velež. U prvoj utakmici Igman je golom Kašića bio bolji od Radnika sa 1:0, dok su Rođeni u drugoj utakmici turnira bili bolji rezultatom 5:0. Dvostruki strijelac bio je Vehabović, a po jedan gol su dali Mandžuka i Cvijanović, dok je zadnji gol bio ag.

Za Rođene su danas igrali : Tipura – Alikadić, Mrgan, Zeljković, Biševac – Vignati, Vehabović, Agović – Cvijanović, Puce, Mandžuka. Na klupi su bili Rahimić, Mujezinović, Ćosić, Behram, Ovčina i Mešanović.

Kao što je bilo očekivano, Rođeni su od prve minute krenuli prema golu Famosa i tokom cijelog poluvremena su imali incijativu. Prvu šansu na utakmici imao je Mandžuka, a nakon njega i Cvijanović u dva navrata prijeti golu Famosa. Rođeni su do vodstva došli u 21. minuti kada je precizan bio Vehabović. U međuvremenu, iz igre je izašao Mrgan, a ušao Mešanović. Na kraju se ispostavilo da je to rezultat sa kojim će se otići na odmor.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju sa dvostrukom izmjenom, umjesto Tipure i Vignatija u igri su Rahimić i Behram. Na početku poluvremenu se istaknuo Edis Rahimić, koji je u dva navrata odlično intervenisao i spasio gol Veleža.

Ipak, do novog gola dolazi Velež preko Mandžuka, koji je odlično prošao po lijevoj strani, nakon čega lobuje golmana Famosa. Nakon toga, trener Ibro Rahimić radi trostruku izmjenu, umjesto Mandžuke, Puce i Agovića (juniori Veleža) u igru su ušli Mujezinović, Ovčina i Ćosić.

Kako je vrijeme odmicalo do izražaja je dolazila razlika u kvaliteti i fizičkoj spremi, tako da su se redale prilike i golovi pred golom Famosa. Prvo je Ovčina u 69. minuti pogodio prečku, da bi minut kasnije Cvijanović postigao gol koji je poništen zbog ofsajda. Treći gol Veleža, a svoj drugi na utakmici, dao je Edo Vehabović u 74. minuti, da bi već u narednom napadu Cvijanović natrčao na odbijanac Vehabovića, koji tako postiže svoj prvi gol u crvenom dresu.

U 83. minuti odbrana Famosa postiže autogol, nakon što je Ovčina ubacio loptu pred gol. Do kraja utakmice nije bilo promjena, tako da je utakmica završila pobjedom Veleža od 5:0.

U finalu koje se igra sutra, nedjelja 22.07. od 18h, sastat će se Velež i Igman.