Važna pobjeda za Muhameda Bešića i društvo: Middlesbrough ostaje u trci za play-off

Veoma važnu pobjedu ostvario je Middlesbrough u nastojanju da domogne barem play-offa za ulazak u engleski Premiership.

Popularni Boro slavio je u gostima kod Blackburna sa minimalnih, ali dragocjenih 1:0. Pobjednički pogodak djelo je Britta Assombalonge u 19. minuti.

Gostima je dodatno posao olakšao bek domaćih Derrick Williams, koji je zaradio crveni karton pred sami kraj prvog poluvremena.

Reprezentativac BiH Muhamed Bešić igrao je veoma dobro do 73. minute, kada ga je zamijenio bivši engleski reprezentativac Stewart Downing.

S ovom pobjedom, Middlesbrough se našao na petoj poziciji. U baraž idu ekipe plasirane od trećeg do šestog mjesta.