Važna pobjeda Slobode protiv Viteza: Smajić i Bekić za tri boda

Sloboda je ostvarila važnu pobjedu protiv Viteza u utakmici sedmog kola Lige za opstanak (2:0).

Na početku utakmice nije bilo većih uzbuđenja, a onda je u 16. minuti tuzlanski klub poveo sa 1:0. Osmanagić je ubacio iz kornera, a Husić je glavom vratio za Smajića, koji je pogodio za 1:0.

Vitez je zaprijetio preko Ivičića u 30. minuti. U nastavku Sloboda je bila aktivnija, a odličnu šansu imao je Rustemović u 44. minuti kada je šutirao preko gola. Nakon toga i Smajić je bio u šansi, a na drugoj strani Ivičić je zakasnio na centaršut.

Sloboda je udvostručila prednost u 52. minuti golom Bekića. Smajić je u 64. minuti šutirao preko gola. U nastavku je viđena loša partija. I jedni i drugi, kao da su samo čekali kraj utakmice, tako da nije bilo promjene rezultata.