Važna pobjeda Olimpica protiv direktnog konkurenta: Ima li nade za Vukove?

Fudbaleri Olimpica su na Otoci slavili pobjedu minimalnim rezultatom 1:0 protiv Metalleghea u utakmici 2. kola Lige za opstanak.

Gosti iz Jajca su mnogo bolje otvorili susret. Nekoliko opasnih napada najavilo je nove muke za tim sa Otoke, no to se promijenilo kako se susret bližio kraju.

U 18. minuti Emir Hadžić je divno asistirao Vrdoljaku, no on nije bio precizan pa je Olimpic propustio izvrsnu priliku. Kako se bližilo poluvrijeme, Olimpic je igrao sve bolje, a prilike su se nizale kao na traci. Najopasniji su bili Vrdoljak i Hadžić, no nisu bili precizni.

U 42. minuti viđen je ključni detalj utakmice, a bivši fudbaler Željezničara Muamer Svraka je doveo Olimpic u vodstvo, što se na kraju ispostavilo i kao jedini na utakmici.

U drugom poluvremenu ništa specijalno se nije moglo vidjeti u duelu ekipa sa začelja tabele. Olimpic je imao nešto više loptu u posjedu, dok su gosti imali dvije solidne situacije pred protivničkim golom. Gosti su najbolju priliku imali tri minute prije kraja, ali je Asanović promašio gol iz peterca. Ostalo je 1:0, pa je tako Olimpic dao sebi tračak nade u borbi za opstanak.

Olimpic – Metalleghe BSI Jajce 1:0 (Muamer Svraka 42’)

Stadion: Otoka. Gledalaca: 150. Sudija: Elvis Mujić (Banovići)

Olimpic: Bandović, Imamović, Bevab, Vukomanović, Osmanović, Vrdoljak, Hadžić, Kojić, Čolić, Pehar, Svraka.

Metalleghe: Fejzić, Benović, Aletić, Kovač, Zeba, Deak, Beganović, Rašić, Sarić, Jakupović, Stakić