Važan trijumf Mladosti DK, Čelik i Radnik propustili priliku da ozbiljnije “napadnu” Evropu

Odigrane su tri utakmice 27. kola Premijer lige BiH. Pobjedu je upisala Mladost protiv GOŠK-a, dok su bodove podijelili Čelik i Tuzla City, odnosno Radnik i Zvijezda.

Utakmica između Mladost DK i GOŠK-a je sjajno započela, a domaći su poveli već u 14. minuti golom Fanima.

GOŠK je potom preuzeo inicijativu, koja mu se isplatila u 31. minuti kada su uspjeli izjednačiti na 1:1 preko Vukoje.

Drugo poluvrijeme su domaći počeli nešto konkretnije, a do novog vodstva stižu u 64. minuti preko Arežine. Na 3:1 je povisio Anđušić već u 71. minuti.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, a domaći su upisali važan trijumf.

Mladost – GOŠK 3:1 (Fanimo 14’, Arežina 64’, Anđušić 71’ / Vukoja 31’)

Mladost: Velić, Nikolić, Horić, Fanimo, Guzina, Arežina, Anđušić, Bojo, Asani, Atajić, Isaković.

GOŠK: Kozić, Hasanhodžić, Ereiz, Kulović, Gržan, Džajić, Raguž, Vukoja, Ramić, Hasanović, Kovačić.

U drugoj utakmici Čelik je na Bilinom Polju dočekao ekipu Tuzla Cityja.

Na početku su nešto konkretniji bili domaći igrači, ali nisu uspjeli doći do vodstva.

Prijetili su domaći preko Dedića i Okića, međutim nije bilo realizacije.

Ofanziva Zeničana se isplatila u 48. minuti kada je prekrasan pogodak postigao Okić za 1:0.

Međutim, slavlje domaćih nije dugo trajalo, jer su gosti izjednačili rezultat već u 54. minuti, a strijelac je bio Kojić.

Igrač Čelika Dedić je u nekoliko sekundi zaradio dva žuta kartona te je svojim isključenjem ostavio na cjedilu ekipu u preostalih 20 minuta utakmice.

Ipak, igrač više nije pomogao gostima da dođu do pobjede te je konačan rezultat glasio 1:1.

Čelik – Tuzla City 1:1 (Okić 48’ / Kojić 54’)

Čelik: Pavlović, Hodžić, Okoli, Vrhovac, Dedić, Dilaver, Okić, Grahovac, Pecelj, Miletić, Jurina.

Tuzla City: Fejzić, Efendić, Crnkić, Stojčev, Kojić, Stjepanović, Brekalo, Bevab, Ubiparip, Sesar, Zlatković.

Treća utakmica se igrala u Bijeljini, a sastali su se Radnik i Zvijezda.

Zvijezda je iznenađujuće došla do vodstva pred sami kraj prvog poluvremena, iako su domaći bili puno bolja ekipa do tog momenta. Strijelac gola za Zvijezdu je bio Ćulum.

Radnik je brzo stigao do poravnanja, a strijelac za domaće je bio Bradonjić u 49. minuti susreta.

U bijeljini do kraja nije bilo promjene rezultata, a Radnik je tako propustio priliku da ozbiljnije “napadne” mjesto koje naredne sezone vodi u Evropu.

Radnik – Zvijezda 1:1 (Bradonjić 49’ / Ćulum 42’)

Radnik: Lučić, Bečelić, Radović, Simonović, Mekić, Vasić, Hairlahović, Hadžić, Bradonjić, Motika, Šubert.

Zvijezda 09: Erić, Mišić, Huseinbašić, Nikolić, Stjepanović, Brkić, Vojinović, Predragović, Bašanović, Čulum, Govedarica.