Valencia furioznim drugim poluvremenom osigurala prolazak u naredni krug Copa del Reya

Večeras su na rasporedu bile uzvratne utakmice španskog Copa del Reya gdje su prolazak u naredni krug obezbjedile ekipe Valencije i Getafea.

Getafe je branio pobjedu od 2:1 iz prve utakmice i uspjeli su u tome. Dosta im je olakšao gol Angela u 29. minuti sa penala, čime su poveli 0:1. Kasnije je Valladolid preko Daniele Verdea izjednačio na 1:1 u 50. minuti, ali do kraja se rezultat više nije mijenjao, što je bilo dovoljno da Getafe prođe dalje.

Druga utakmica je bila između Valencije i Sporting Gijona gdje je Gijon branio, poput Getafea, pobjedu od 2:1 iz prve utakmice.

Nakon 60. odigranih minuta činilo se da mogu i uspjeti u tome, međutim Valencija je preko Santija Mine i njegova dva pogotka iz 66. i 76. minute došla do prednosti od 2:0, a Ferran Torres je ovjerio pobjedu golom u 90. minuti za rezultat od 3:0, koji se ispostavio i konačnim.