Uzbudljivo na parketima Eurolige: CSKA slavila u Tel Avivu, Đedović donio pobjedu Bayernu

Okončane su dvije vrlo zanimljive utakmice košarkaške Eurolige u kojima su trijumfe upisale ekipe CSKA Moskve i Bayerna.

Prava drama viđena je u Tel Avivu gdje su se sastali Maccabi i CSKA, a konačan rezultat bio je 86:89. Niti u jednom trenutku susreta nismo mogli prognozirati ko će to upisati trijumf, jer su se ekipe smjenjivale u vodstvu.

Ipak, u posljednjoj četvrtini dominirali su gosti koji su došli do najveće prednosti u meču (devet poena) i uspjeli sačuvati vodstvo do samog kraja.

Sjajan je bio Nando De Colo sa 27 poena, dok je u poraženom timu 21 upisao Angelo Caloiaro.

Još jednoj drami prisustvovali su u Audi Domeu u Minhenu gdje je Bayern iznenadio Panathinaikosa i slavio rezultatom 80:79.

Prvo poluvrijeme bilo je u potpunosti izjednačeno, da bi se i u nastavku prikazivala rezultatska klackalica. presudnu seriju domaći prave kada su gubili rezultatom 67:68 i tako dolaze do prve pobjede ove sezone.

Nijemce je do pobjede vodio nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine, Nihad Đedović, sa 17 poena, dok je kod gostiju Keith Langford sa svega 11 poena bio najefikasniji.

U posljednjem duelu dana Gran Canaria je slavila protiv Barcelone u španskom derbiju rezultatom 87:86.