Uzbudljiva utakmica Pod Bijelim brijegom završena podjelom bodova

HŠK Zrinjski je u okviru prvog kola Lige za prvaka Pod Bijelim brijegom dočekao ekipu Radnika iz Bijeljine, a susret je završen neriješenim rezultatom, 1:1.

Zrinjski je na otvaranju susreta imao dobru priliku. Todorović je pokušao iskosa sa desne strane, ali lopta leti visoko iznad gola.

Radnik se od početka susreta bazirao na kontranapade, a jedan takav je u 9. minutu urodio plodom.

Demir Peco je odlično prevario Srđana Stanića, te dodao loptu do Velibora Đurića koji maestralnim lažnjakom u prazno šealje Franu Čirjaka i sa vrha šesnaesterca odličnim udarcem matira Kenana Pirića za vodstvo ekipe iz Bijeljine od 1:0.

Igrao se 17. minut kada je Beširević pokušao iz slobodnog udarca, ali Pirić je odlično osujetio njegov udarac. Samo tri minute kasnije odlična prilika za Zrinjski, međutim Jovićev udarac blokira odbrana Radnika.

U 29. minutu Zrinjski je preko Bilbije imao priliku za poravnanje, međutim odličan centaršut Čirjaka sa lijeve strane ne koristi ofanzivac Plemića već glavom prebacuje gol Radnika. U 35. minutu, Zrinjski ima odličnu priliku preko Jovića, ali Lučić maestralno brani.

Dvije minute kasnije Lučić ponovo spašava Radnik, ovaj put u prilici je bio Gržan.

U 38. minutu zbog prekršaja u napadu je poništen pogodak Nemanje Bilbije.

Do kraja poluvremena Jamak je pokušao glavom ugroziti mrežu Radnika nakon centaršuta Bilbije, ali Lučić nije imao problema sa ovim udarcem, te se na odmor odlazi sa prednosti Radnika od 1:0.

Nakon mirnog period igre na otvaranju drugog dijela, u 54. minutu Zrinjski je ipak stigao do poravnanja.

Pirić je poslao dugu loptu, koju Bilbija prebacuje preko odbrane Radnika, a Filipović koristi svoju brzinu i bježi svom čuvaru, te matira Lučića za poravnanje Pod Bijelim brijegom.

Nakon ovog pogotka redale su se šanse pred oba gola.

Prvo je nakon asistencije Franića pokušao Hadžić, ali je Pirić dobro reagovao, da bi na drugoj strani svoj udarac oprobao Srđan Stanić.

U 59. minutu odlična prilika za Pecu, ali lopta odlazi pored gola. Na drugoj strani ponovo preslikana akcija kao kod pogotka Plemića, međutim Filipović je ovaj put neprecizan.

U 64. minutu nova prilika za Zrinjski, Bilbija je spustio loptu za Filipovića, koji je uposlio Jovića, ali odbrana Radnika je reagovala odlično i otklonila opasnost od svog gola.

Nakon ovog pokušaja uslijedio je miran period igre obje ekipe, te su oba trenera izvršili preostale izmjene, a vrijedi istaći da se zbog duela sa Jovićem nekoliko minuta ukazuivala pomoć gostujućem golmanu Lučiću.

U 87. minutu veoma zanimljive situacije u šesnaestercu Plemića u kojima se istakao Kenan Pirić,  prvo je odbranio udarac Pece, pa onda i Srećkovića i tako Radnik ne koristi priliku da u Mostaru dođe do punog plijena, te je susret završen sa rezultatom 1:1.

Zrinjski – Radnik Bijeljina 1:1 (54’ Filipović / 9’ Đurić)

Stadion: Pod Bijelim brijegom, Gledalaca:2.500

Sudija: Gigović Miloš (Gradiška)

Kartoni – ŽK: Barišić, Stojkić / Stojanović ; CK:-/-

Zrinjski: Pirić, Barišić, Čirjak (79’ Hairlahović), Stanić(72’ Stojkić), Jović, Todorović (16’ Gržan), Jamak, Jakovljević, Filipović, Kadušić, Bilbija.

Radnik Bijeljina: Lučić, Franić, Martinović, Sušić(49’ Vasić), Beširević, Srećković, Mekić(61’ Stojanović), Peco, Hadžić(74’ Okić), Đurić, Merajić.