Srbija osvojila važan bod u Portugalu, Francuzi i Englezi opravdali uloge favorita

Večeras je odigrano šest susreta kvalifkacija za Euro 2020. Crna Gora je ubjedljivo poražena od Engleske rezultatom 1:5, Francuzi su lagano slavili protiv Islanda, dok je utakmica na Lužu između Portugala i Srbije završila remijem.

Večeras je odigrano šest susreta kvalifkacija za Euro 2020. Crna Gora je ubjedljivo poražena od Engleske, Francuzi su lagano slavili protiv Islanda, dok je utakmica na Lužu između Portugala i Srbije završila remijem.

Srbija je sjajno započela meč protiv favorizovanog Portugala te su već u 7. minuti poveli sa 0:1, golom Tadića sa bijele tačke u 7. minuti.

Ipak u 31. minuti cijeli stadion je zanijemio nakon povrede Ronalda zbog koje je tražio da napusti igru, a rezultat je nakon toga pao u drugi plan.

Portugalci uspijevaju poravnati na 1:1 preko Pereire što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu su domaći igrači dominirali, ali bezuspješno. Veliku šansu su Portugalci imali u 94. minuti susreta, međutim šut Pepea je završio pored gola. Rezultat se do kraja nije mijenjao, a na semaforu je nakon posljednjeg sudijskog zvižduka pisalo 1:1.

U Podgorici je također bilo zanimljivo, a erupcija oduševljenja je uslijedila nakon pogotka za vodstvo Crne Gore protiv Engleske preko Vesovića u 18. minuti.

Nakon pogotka igra domaćina je pala, Englezi su dominirali, a na kraju su slavili i zasluženu pobjedu rezultatom 1:5. Redom su pogađali Keane 30’, Barkley 39’, 59’, Kane 71’, Sterling 81’.

Francuzi su na domaćem terenu bez problema savladali Island, a strijelci za konačnih 4:0 su bili Umtiti 12’, Giroud 68’, Mbappe 78’ te Griezmann 84’.