Utakmica je, ipak, imala rezultatski značaj: Hajrović donio pobjedu Zmajevima u Talinu

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je pobjedu u Talinu protiv Estonije za kraj kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Zmajevi su slavili sa 2:1, a oba pogotka za naš tim postigao je Izet Hajrović.

Iako smo ranije izgubili šanse da dođemo do baraža, ipak ovaj susret imao je značaj. S ovom pobjedom sigurno ćemo biti u drugoj jakosnoj grupi za Ligu nacija. Da smo kojim slučajem izgubili, mogli smo pasti u treću jakosnu skupinu.

Estonci su prvi pokušali. Zenjov nije dobro zahvatio loptu u sedmoj minuti. Domaći su ponovo zaprijetili u 11. minuti, međutim izblokiran je udarac Klavana. Estonija je imala šansu i u 21. minuti kada je Kait šutirao sa distance, a lopta je otišla pored gola.

Centaršut Sušića u 27. minuti završio u rukama golmana Estonije. Veliku šansu Zmajevi su imali u 37. minuti. Ibišević je bio u odličnoj prilici, ali je gledao u sudiju, da vidi da li je ofsajd i izgubio je mnogo vremena.

Odmah na drugoj strani nevjerovatan promašaj Zenjova. Sam je bio ispred Begovića, ali je šutirao preko gola. Opasan napad Estonci su izveli u finišu prvog poluvremena, no udarac Lutsa odbranio je Begović.

Nakon tri minute u drugom dijelu, tačnije u 48. minuti, Hajrović je postigao pogodak za vodstvo naše reprezentacije. Klavan je na drugoj strani šutirao glavom pored gola u 59. minuti. Zmajevi su imali dobru priliku 71. minuti. Kodri je prvo odbranio golman Estonije, a zatim je Medunjanin šutirao preko gola.

Estonija je došla do izjednačenja u 75. minuti. Pogodak je postigao Antonov. Četiri minute poslije Medunjanin je poslao loptu za Džeku, koji je iz teške pozicije šutirao glavom u Aksalua. Luts je odlično šutirao iz slobodnjaka u 81. minuti, a Begović je još bolje odbranio.

Džeko je još jednom pokazao kakav je majstor. Sve je fantastično uradio u 84. minuti i uposlio Hajrovića, koji je drugim golom donio novo vodstvo od 2:1, što se kasnije ispostavilo kao i konačan rezultat.

Estonija – BiH 1:2 (Antonov 75’ / Hajrović 48’, 84’)

Stadion: A. Le Coq Arena (Talin). Sudija: Bezborodov V. (Rus). Žuti kartoni: Klavan, Luts (Estonija), Đumić, Hajrović (BiH).

ESTONIJA: Aksalu, Pikk, Kait, Antonov, Anier (od 76. minute Jaager), Zenjov (od 77. minute Tamm), Luts, Klavan, Mets Baranov i Teniste.

BOSNA I HERCEGOVINA: Begović, Sušić, Cocalić, Zukanović, Kolašinac (od 46. minute Đumić), Cimirot, Krunić, Medunjanin, Hajrović, Kodro (od 75. minute Duljević) i Ibišević (od 65. minute Džeko).