Ubjedljivi Warriorsi: Prvi put od 1979., igrat će se sedmi meč u oba konferencijska finala

U finalnoj seriji Zapadne konferencije, kao i na Istoku, igrat će se odlučujući sedmi meč, pošto je Golden State ubjedljivo savladao Houston na svom terenu, zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu - 115:86.

U finalnoj seriji Zapadne konferencije, kao i na Istoku, igrat će se odlučujući sedmi meč, pošto je Golden State ubjedljivo savladao Houston na svom terenu, zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu – 115:86.

Tako će se, prvi put nakon 1979. godine, u oba konferencijska finala igrati sedma utakmica.

Utakmica u Oracle Areni imala je čudan tok, Warriorsi su silovito odigrali prvu četvrtinu, ubacili čak osam trojki i imali prednost 39:22.

Domaći tim se probudio i boljom igrom uspio smanjiti zaostatak te je na poluvvrijeme otišao sa minus deset – 61:51.

Uslijedila je potom famozna treća četvrtina Warriorsa, koju su započeli serijom 8-0, uz dvije trojke raspoloženog Klaya Thompsona. Rocketsima nije pomogao ni time-out, jer Curry pogađa još jednu trojku za potpuni preokret i vodstvo 62:61.

Od trenutka kada su preuzeli kontrolu na terenu, igrači domaćeg tima djelovali su nezaustavljivo, dobili su četvrtinu rezultatom 33:16, a u istom ritmu su nastavili i u posljednjih 12 minuta, kada je Houston uspio postići svega devet poena, dok su Warriorsi dali čak 31.

Na kraju čak 29 poena razlike za tim Stevea Kerra, koji je u posljednjih pet minuta odmarao svoje zvijezde, pa smo na terenu gledali rezervnu petorku, baš kao i na suprotnoj strani.

Klay Thompson je pogodio devet trojki iz 14 pokušaja i bio najefikasniji na meču sa 35 poena, Steph Curry  je ubacio pet trojki, za ukupno 29 poena, Kevin Durant je imao 23.

Kod Houston, 32 poena, sedam skokova i devet asistencija Jamesa Hardena, 19 poena Erica Gordona. Chris Paul nije igrao zbog povrede.

Odlučujući sedmi meč igra se u Hjustonu u noći između ponedjeljka i utorka, dok će dan ranije Boston i Cleveland igrati sedmi duel finala Istoka.

NBA play-off, finale Zapada: Golden State – Houston 115:86 (3-3)