Ubjedljive pobjede Portlanda i Brooklyna: Nurkić igrač utakmice, nastupio i Musa

Ubjedljive pobjede ostvarili su sinoć Portland i Brooklyn u NBA ligi, a nastupe su ubilježila oba bh. reprezentativca Jusuf Nurkić i Džanan Musa.

Trail Blazersi su bili dominantni protiv Minnesote, a meč su počeli lomiti u drugoj četvrtini kada su napravili seriju 12-2. Do kraja susreta razlika u korist domaćina u Moda Centeru samo je rasla, pa je konačan rezultat bio 111:81.

Igrač utakmice – Jusuf Nurkić. Ovo bi zaista mogla biti sezona njegove konačne afirmacije u jednog od najboljih centara NBA lige. Protiv Timberwolvesa je upisao novi double-double učinak, 19 poena (šut 8-11), 12 skokova, 2 asistencije i jednu blokadu.

Dobru podršku je imao u bekovima Damianu Lillardu (18 poena) i CJ McCollumu (18). Kod gostiju se istakao Karl-Anthony Towns (23 poena, 5 skokova).

Brooklyn je ostvario neočekivano visoki trijumf nad moćnom Philadelphijom, 122:97.

Dobra izdanja D’Angela Russella (21 poen), Rondae Hollis-Jeffersona (21) i Carisa LaVerta (20) u redovima Netsa, Sixersima nisu pomogle izuzetne partije Bena Simmonsa (20 poena, 12 skokova) i Joela Embiida (16 poena, 15 skokova).

Džanan Musa odigrao je tri minute u zadnjoj četvrtini za Brooklyn i zabilježio četiri poena (šut 2-4). Vjerovatno će ponovo ipak biti vraćen u razvojnu G ligu, a po potrebi priključivan Netsima.