Ubjedljive pobjede FDS-a i Securitasa, Bosnalijek slavio minimalno

FDS – Vatrogasci Sarajevo 7:3 (Kahriman 3, Aljukić 2, Hasanspahić, Rovčanin / Kazić, Gušter, Selimović)

Na samom startu ekipa Vatrogasaca je preuzela inicijativu i stvorila nekoliko ozbiljnijih prilika. To je bio uvod u ono što se desilo u šestoj minuti kada su Vatrogasci došli do vodstva. Fantastičan pogodak glavom je postigao Mirza Kazić.

Poravnanje smo vidjeli u 14. minuti susreta, a Emrah Kahriman je realizovao odličnu akciju FDS-a, te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu viđena je nešto bolja igra FDS-a, ali do novog vodstva dolaze Vatrogasci, pošto je spektakularnu solo akciju odigrao Enver Guster i pogodio za 2:1.

U nastavku prava revija golova. FDS je poravnavao rezultat golom Ahmeda Aljukića, a Selimović je pogodio za 3:2. Pet minuta prije kraja vidjeli smo potpuni preokret.

Sanid Hasanspahić je realizovao odličnu akciju za FDS, a fantastična kontra u 17. minuti drugog poluvremena je presudila na kraju. Emrah Kahriman je pogodio za 5:3. U istoj minuti Admir Rovčanin je povisio rezultat na 6:3, a Emrah Kahriman je zatvorio utakmicu pogotkom za 7:3.

FDS: Emrah Kahriman, Emir Smječanin, Belmin Piragić, Samir Hadžić, Armin Kahriman, Sanid Hasanspahić, Ahmed Aljukić, Haris Kozić, Admir Rovčanin.

Vatrogasci Sarajevo
: Nedim Džananović, Jasmin Filipović, Enver Gušter, Mirza Selimović, Armin Kruščica, Haris Kamber, Mirza Kazić, Denijal Hadžić, Nermin Sokolović i Dženan Kozica.

Farmavita – Bosnalijek 1:2 (Smajović / Mrguda, Zubetljak)

Na otvaranju smo vidjeli tvrdu utakmicu, bez većih prilika. Najbolja šansa viđena je u devetoj minuti kada je Maid Kapičija šutirao sa sredine terena, a golman Farmavite teškom mukom odbranio.

Jedini pogodak viđen u prvom poluvremenu postignut je u samom finišu, a precizan je bio Adnan Smajović. U 27. minuti Nermin Mrguda je realizovao spektakularnu akciju Bosnalijeka za poravnanje rezultata na 1:1.

U samom finišu susreta Elmedin Zubetljak je pogodio za potpuni preokret Bosnalijeka i pobjedu rezultatom 2:1.

Farmavita: Faruk Hadžić, Muhamed Kadić, Nermin Pindžo, Vedran Bači, Almir Mešić, Mirza Borovčanin, Senja Žujo, Mehmed Jahić, Adnan Nurko, Haris Kratovac, Dino Avdić, Armin Ćutahija, Adnan Smajović.

Bosnalijek: Ersin Mrguda, Tarik Hasanović, Maid Kapičija, Elmedin Sipović, Ermin Mrguda, Elmedin Zubeljak, Haris Hrvat, Nail Šehović, Kemal Alihodžić, Adnan Hodžić, Vlatko Vinovrški, Samir Memišević.

Domovi zdravlja Sarajevo – Securitas 1:5 (Kaliman / Mehić, Pašić 2, Čolić 2)

Utakmica je na početku donijela mnogo drame. Prvi su u vodstvo došli fudbalreri Domova zdravlja preko Harisa Kalimana, ali je u sljedećem napadu rezultat poravnao Rusmir Mehić. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 1:1.

Na startu drugog poluvremena Securitas je došao u vodstvo sjajnjim golom Adnana Pašića sa distance. Već u 27. minuti Pašić je pogodio za 3:1 i tako svom timu donio sigurno vodstvo.

Sve dileme otklonio je Dževad Čolić fantastičnim volej udarcem nakon kornera za vodstvo securitasa 4:1. Isti igrač je u posljednjim sekundama pogodio za 5:1.