Ubjedljiva pobjeda Sarajeva: Husejnović slobodnjakom otvorio golijadu u Butmiru

Sarajevo je u svom kampu na Butmiru dočekalo ekipu Moševca iz Maglaja, te slavilo pobjedu od 7:2.

Bordo ekipa je odlično otvorila susret te je u 4. minutu nakon odličnog slobodnjaka koji je izveo Husejinović stigla do vodstva od 1:0.

Sarajevo je nakon pogotka nastavilo pritiskati, te je u 17. minutu Rahmanović pogodio za povećanje vodstva na 2:0.

U nastavku pokušavaju Lelić, Kuzmanović i Smajlagić, čiji je gol u 27. minutu poništen zbog offsidea, međutim, Herić je u 35. minutu bio precizan i Sarajevu donio vodstvo od 3:0.

Na samom kraju prvog poluvremena na asistenciju Rahmanovića, svoj drugi gol na meču je postigao Husejinović i tako postavio konačan rezultat prvog dijela igre od 4:0.

U nastavak meča Sarajevo je ušlo furiozno te u 50. i 52. minutu preko Rahmanovića i Crnkića stižu do vodstva od 6:0.

Kada su svi očekivali potop ekipa Moševca se oporavila pa u 55. i 56. minutu gosti postižu pogotke i tako smanjuju prednost Sarajeva na 6:2.

Do kraja susreta Crnkić je u 85. minutu na asistenciju Anđušića pogodio za pobjedu Sarajeva od 7:2.

FK Sarajevo – NK Moševac 7:2