Ubjedljiv trijumf: Cory Bradford vodio Bosnu do četvrte uzastopne pobjede

U posljednjoj utakmici 19. kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine Bosna je u Skenderiji ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv Bošnjaka (91:72), a ovo je bio četvrti uzastopni trijumf sarajevskog kluba.

Bošnjak je otvorio meč sa serijom od 5:0, međutim Bosna je veoma brzo okrenula rezultat u svoju korist, a na kraju prve četvrtine Studenti su imali dva poena prednosti (26:24). Gosti su velikim dijelom drugog perioda vodili, ali na kraju na odmor se otišlo neriješenim rezultatom (46:46).

Gosti su vodili na početku treće dionice, ali to nije dugo trajalo, te je Bosna do kraja iste imala 11 poena prednosti (69:58). Sarajevski klub nije dozvoljavao Bošnjaku da zaprijeti u četvrtoj četvrtini i na kraju su slavili sigurnu pobjedu od 91:72.

Bosnu je do pobjede vodio Cory Bradford sa 24 poena, a tome je dodao skok i četiri asistencije. Knežević je dodao 15 poena uz skok i pet asistencija, dok je Rešidović ubacio 12 poena. U poraženoj ekipi Ahmetbašić je ubacio 13 poena, Damjanović 12, te Marković 11.