(VIDEO) Ubiparip donio pobjedu Željezničaru i prvo mjesto na tabeli

Željezničar je u prvom kolu Lige za prvaka ostvario pobjedu protiv Krupe na Grbavici (1:0), te su tako Plavi sada došli na prvo mjesto na tabeli, poslije jučerašnjeg remija Zrinjskog sa Radnikom na svom terenu.

U drugoj minuti Vranješ je sam izašao pred golmana Krupe, ali je Kutić odbranio njegov udarac. Golman Krupe nedugo nakon toga uhvatio je ubacivanje Zakarića. Poslije kornera u šestoj minuti Vukotić je šutirao preko gola. Dvije minute poslije Nikodijević je šutirao iz velike udaljenosti.

Željezničar je zaprijetio u 15. minuti kada je Ubuparip dodao do Zakarića, koji je šutirao preko gola. Vranješ je u 20. minuti sa preko 20 metara šutirao u Kutića. Krupa je bila blizu gola u 34. minuti. Marjanović je zaobišao Kjosevskog i šutirao, a gol Željezničara je spasio Mehremić.

Plavi su imali dobru šansu u 40. minuti, no udarac Zakarića završio je pored gola. U nadoknadi prvog dijela pokušao je i Blagojević, ali nije bilo promjene rezultata. Na početku drugog dijela Fajić je dva puta bio u prilici, ali oba puta je Kjosevski zaustavio njegov udarac.

Ubiparip je u 59. minuti šutirao preko gola. Željezničar je u 64. minuti došao do vodstva, a nakon kornera Ubiparip je pogodio za 1:0. Krupa je zaprijetila u 86. minuti kada je šutirao Vukotić, no bio je siguran Kjosevski. Do posljednjeg sudijskog zvižduka nije bilo promjena.

ŽELJEZNIČAR – KRUPA 1:0 (Ubiparip 64’)

Stadion: Grbavica (Sarajevo). Gledalaca: 4.500. Sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad). Žuti kartoni: Vranješ, Ramović (Željezničar), Fajić, Balabanović (Krupa).

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Graovac, Mehremić, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Zajmović, Hadžić, Vranješ, Hajdarević i Ubiparip.

KRUPA: Kutić, Maksimović, Makitan, Dujaković, Vukotić, Nikodijević, Mirosavljević, Balabanović, Milanović, Fajić i Marjanović.