U sjajnoj atmosferi na Mojmilu Vogošća slavila protiv Bosne

U sjajnoj atmosferi na Mojmilu lider Premijer lige BiH Vogošća Poljine Hills slavila je u gradskom derbiju protiv Bosne rezultatom 25:20.

U prvom poluvremenu viđena je dosta izjednačena igra, a ekipe su se konstantno smjenjivale u vodstvu, a prvi put dva razlike imala je Vogošća PH i to u 29. minuti, kada je povela s 13:1.

No, do kraja prvog dijela Bosna preko Osmanhodžića sa sedam metara dolazi do gola zaostatka (12:13).
Prvih 15 minuta drugog bilo je slično dešavanjima u prvom, ali je većinom Vogošća imala prednost. Bosna je do prvog vodstva u drugom dijelu stigla u 45. minuti, kada je Memić pogodio za 18:17.

U 51. minuti Vogošćani su ponovo vratili prednost na svoj konto, a za 20:19 pogodio je Međić.
Minutu kasnije Bečić nakon kontre pogađa za 21:19, da bi isti igrač u 54. minuti pogodio za 22:19. To je bilo prvi put da jedan tim ima tri gola prednosti.

Ni tu nisu stali Vogošćani, a u 56. minuti poveli su s pet razlike golom Hrbata (24:19).
Isti igrač je pogodio za 25:19, a Bosna više nije imala snage za povratak u meč, posebo jer je ranije kapiten Semir Memić zaradio crveni karton zbog tri isključenja.

Anes Bečić postigao je osam golova, koliko.je na drugoj strani postigao i Almir Osmanhodžić.