TVSA prvi put u finalu SC Business lige, BH Pošta preko BH Telecoma do borbe za odbranu titule

Večeras su odigrani polufinalni susreti SC Business lige, a pobjede su ostvarile ekipe BH Pošte i TVSA.

U prvom meču ekipa TVSA je nakon boljeg izvođenja penala savladala Bosnalijeka. BH Pošta je u drugom susretu bila bolja od BH Telecoma.

TVSA – BOSNALIJEK 4:4(6:4) (Džanković, Krivošija, Hadžić x2 / Kapičija x2, Mrguda, Hasanović)

OD početka susreta, momčad Bosnalijeka je bila agilnija, pa je na startu preko Pinjića i Mrgude imala dobre prilike, ali realizacija nije bila baš najbolja.

TVSA je nakon dobrog kontranapada preko Šabete imala priliku, ali je Alihodžić odlično reagovao i spasio svoju ekipu.

Samo dvije minute kasnije, Pinjić je odlilčno probio po lijevoj strani i asistirao Kapičiji koji neometano sa dva metra šalje loptu u praznu mrežu, te tako Bosnalijek dovodi do vodstva.

U 16. minutu ekipa Bosnalijeka je imala fantastičan kontranapad, ali u situaciji jedan na jedan, Zuko izlazi kao pobjednik protiv Hasanovića i odličnom odbranom svoju ekipu ostavlja u meču.

Bosnalijek je dvije minute prije kraja imao nekoliko prilika, prvo je Pinjić pokušao, da bi se lopta od bloka odbila prema Hasanoviću koji je pucao preko gola.

U posljednjem minutu prijetili su Hasanović, Mrguda, Pinjić i Kapičija, ali Zuko je svojim odbranama izrastao u heroja TVSA.

TVSA je odlično krenula u drugi period, pa golom Džankovića stižu do poravnanja, međutim samo dvije minute kasnije Mrguda odličnim pogotkom Bosnalijek ponovo dovodi do prednosti.

TVSA je u 26. minutu preko Krivošije stigla do novog poravnanja na ovom susretu i to je bila najava veoma zanimljive završnice.

Minut poslije odlična kombinacija Mrgude i Hasanovića, da bi ovaj drugi odličnim fantastičnim udarcem matirao Zuku i tako treći put na susretu Bosnalijek doveo do vodstva.

Da posljednjih deset minuta susreta bude i više nego zanimljivo pobrinuo se Mirza Hadžić, koji je pogotkom u 30. minutu ekipi TVSA donio treće poravnanje na ovom susretu.

U 35. minutu nakon izgrađene akcije sa nekih 10-ak metara Kapičija šutira veoma precizno, te pogađa lijevu malu mrežicu za četvrto vodstvo svoje ekipe na ovom meču.

U 38. minutu vidjeli smo veliku gracioznost u nogama Mirze Hadžića. Ovaj ofanzivac TVSA je sam istrčao pred Alihodžića i u stilu legendarnog Falcaa, pogodio za novo poravnanje TVSA i tako nam donio triler završnicu.

Susret je završen sa rezultatom 4:4, a nakon penal završice TVSA je bila bolja i ukupnim rezultatom 6:4 slavila pobjedu, te obezbjedila prolazak u finale SC Business lige, dok će Bosnalijek ipak igrati susret za treće mjesto.

TVSA: Zuko, Šabeta, Kolar, Džanković, Osmanagić, Krivošija, Hadžić, Eminović, Memović, Homarac.

BOSNALIJEK: Alihodžić, Mrguda Erm., Hasanović, Mršo, Kovač, Pinjić, Ražanica, Kapičija.

BH POŠTA – BH TELECOM 4:2 (Krka x3, Avdić / Suljević, Avdić)

BH Pošta je na početku susreta krenula veoma ofanzivno, pa su u prve dvije minute imale nekoliko prilika, ali nisu ih uspjeli realizovati, da bi se Telecom bazirao na kontranapade.

Odbrana Telecoma je stajala odlično u prvih 10-ak minuta, pa su tako i sačuvali svoju mrežu, a u 8. minutu su imali odličnu priliku, ali iz odlične pozicije Lindov katastrofalno šutira.

U 11. minutu Junuzović je krenuo u kontranapad, ali na 15-ak metara od gola ruši ga Ajanović nakon čega je zaradio žuti karton, slobodan udarac je veoma loše izveo Mahir Karić, pa je propala odlična prilika za Telecom da dođe do vodstva.

U 13. minutu grešku odbrane Telecoma koristi Ajanović i dolazi do lopte, da bi uposlio Džafu koji ovakve prilike ne propušta i tako svojoj ekipi donosi vodstvo od 1:0.

Telecom je nakon primljenog pogotka krenuo u ofanzivu, a u 15. minutu nakon fantastične kombinacije Tipure, Suljagića i Granila, bivši igrač Sarajeva, Edin Suljević matira Bajramovića i Telecomu donosi poravnanje, pa se na odmor odlazi sa rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu ekipa BH Pošte je bila dominantna, te je samo bilo pitanje kada će stići do novog vodstva, a to se desilo u 25. minutu kada Krka pogađa za novo vodstvo Poštara na ovom meču.

Nakon ovog pogotka uslijedio je period igre u kojem se BH Telecom otvorio i bio zaista bolja ekipa, a Pošta je svoje prilike tražila preko kontranapada. U 30. minutu upravo iz kontranapada Poštari drugim golom Krke dolaze do prednosti od 3:1, ali samo dvije minute kasnije Avdić smanjuje na 3:2 i tako Telecom vraća u igru.

U 38. minutu Krka je trećim pogotkom na susretu donio prednost, ali i pobjedu BH Pošti od 4:2, pa su tako Poštari izborili peto finale SC Business lige zaredom, dok će BH Telecom igrati susret za 3. mjesto sa ekipom Bosnalijeka.

BH POŠTA: Bajramović, Janjoš, Krka, Tahirović, Ajanović, Džafo, Bučan, Salčin, Škoro, Pašić, Tukić.

BH TELECOM: Žigić, Suljević, Lindov, Junuzović, Borovina, Tipura, Avdić, Karić, Granilo, Salčin.

Završnica SC Business lige je 19.04.2018. godine a program će se odvijati prema sljedećem rasporedu:

3. mjesto: BH Telecom – Bosnalijek 19:30
Revijalni susret: Sport Centar – Udruženje fudbalskih sudija i instruktora Kantona Sarajevo 20:30
Finale: BH Pošta – TVSA 21:45