TVSA preko penala izborila prolazak, nakon dramatične završnice Pošta savladala J Academy

Večeras su u dvorani ''Amel Bečković'' igrani dueli četvrtfinala SC Business lige.

Večeras su u dvorani ”Amel Bečković” igrani dueli četvrtfinala SC Business lige.

BH Telecom je u prvom duelu savladao Addiko Banku sa 2:1, da bi u drugom susretu ekipa TVSA nakon penala slavila prolazak u polufinale protiv momčadi BBI Banke. U trećem večerašnjem susretu vidjeli smo triler završnicu nakon koje je Pošta ostvarila pobjedu od 4:3. U posljednjem susretu ekipa Bosnalijeka je slavila pobjedu od 2:0 nad ekipom FDS-a.

BH TELECOM – ADDIKO BANK 2:1 (Salčin x2 / Ličina)

Susret je mnogo bolje otvorila Addiko Banka i već na samom startu preko Lackanovića i Ličine zaprijetila golu BH Telecoma, ali promjene rezultata nije bilo.

Telecom se nakon početnih par minuta oslobodio pritiska, te je preko Junuzovića imao odličnu priliku, a svoj šut je malo kasnije oprobao i Suljević, međutim Knežević je osujetio njihove pokušaje, pa se rezultat nije mijenjao.

U 15. minutu odličan kontranapad povukao je Lackanović, te je uposlio Vasiljevića koji odlaže loptu Barbariću, ali njegov udarac je osujetio Žigić, te loptu poslao u korner. Nakon izvedenog kornera Bankari preko Ličine dolaze do vodstva, pa se na odmor odlazi sa prednosti Addiko Banke od 1:0.

Telecom je bolje otvorio drugi period pa preko Salčina i Tipure došao do prilika za izjednačenje, ali njihovi udarci nisu bili precizni, na drugoj strani je Lackanović pucao silovito, ali danas požrtvovani Avdić je osujetio njegov udarac.

U 23. minutu odlična akcija Salčina i Suljevića, nakon koje je drugi pomenuti uputio odličan udarac, ali Knežević je siguran, te lopta odlazi u korner, nakon kojeg Salčin pogađa za poravnanje rezultata na 1:1.

Nakon pogotka Telecoma igra na terenu se rapslamsala, te smo na obje strane vidjeli po nekoliko prilika, ali bez rezultata.

U 33. minutu nakon kornera domaćih, prvo je Salčin neometan sa šest metara pogodio stativu, da se lopta odbila do Suljevića, koji sa jednog metra pogađa Kneževića, te se rezultat nije promjenio.

Dvije minute nakon ove odlične prilike, ekipa Telecoma je stigla do preokreta. Odličnu akciju je započeo Salčin, koji je dodao do Granila, a ovaj loptu proslijeđuje Borovini koji vara svog čuvara i pronalazi usamljenog Salčina, a on je ovaj put precizan i domaće dovodi do vodstva od 2:1.

Junuzović je u 36. minutu imao priliku riješiti utakmicu, nakon asistencije Tipure se našao sam pred golom Addiko Banke, ali dobro postavljeni Knežević zaustavlja njegov udaraci i goste ostavlja u igri.

Na samom kraju utakmice, Junuzović i Salčin su odlično kombinirali, a udarac Junuzovića zaustavlja stativa, da bi na odbijenu loptu natrčao Salčin i pogodio u odbrambenog igrača ekipe Addiko Banke.

U posljednjoj sekundi utakmice, Telecom je napravio prekršaj koji je bio njihov šesti na meču, te su gosti imali priliku nakon kumulativnog udarca doći do poravnanja, ali Ličina je bio neprecizan, te je ostalo 2:1 u korist Telecoma, koji je ovom pobjedom prošao u polufinale.

BH TELECOM: Žigić, Suljević, Lindov, Junuzović, Borovina, Tipura, Avdić, Karić, Granilo, Salčin.

ADDIKO BANK: Ličina, Lackanović, Vasiljević, Kovačević, Barbarić, Hadžiosmanović, Šimić, Knežević.

TVSA – BBI BANKA 7:6 (3:3) (Šabeta x2, Krivošija / Ramić, Kurić, Mahmutović)

Početak susreta je obilježila dobra igra TVSA, ali se nakon početnog pritiska nervoza uvukla u njihove redove, te je BBI Banka imala nekoliko dobrih prilika, ali do vodstva nisu mogli.

Kazna za promašaje je stigla u 7. minutu preko Šabete, koji odlično korosti dubinski pas Osmanagića i matira Halilčevića za vodstvo Kantonalaca od 1:0.

BBI Banka je sredinom poluvremena mogla doći do izjednačenja, ali je iz odlične prilika Ramić šutirao veoma loše, te Zuko sigurno hvata loptu i svoju ekipu ostavlja u prednosti.

U 12. minutu TVSA je tražila time-out, a nakon povratka igrači Šušić Muhameda su njegove zamisli prenijeli na teren i golom Krivošije stigli do vodstva od 2:0, da bi samo minut poslije Šabeta drugim golom na utakmici Kantonalce doveo do visoke prednosti od tri gola razlike.

TVSA se nakon visokog vodstva povukla, pa tako gosti u 16. minutu preko Kadrića i Čavčića stvaraju priliku, međutim lopta odlazi tik pored desne stative gola ekipe TVSA.

BBI je inicijativu uspjela iskoristiti u 18. minutu, kada na odlično ostavljenu loptu od strane Kadrića natrčava Ramić i pogađa za smanjenje rezultata 3:1. Kadrić je u 19. minutu imao odličnu priliku za pogodak, ali njegov udarac odlazi malo iznad gola Kantonalaca, pa se na odmor odlazi sa vodstvom TVSA od 3:1.

BBI Banka je u drugom poluvremenu krenula na sve ili ništa, pa su preko Čavčića, Kurića i Arapčića dolazili do prilika, međutim realizacija nije bila na nivou pa se tako ni rezultat nije mijenjao.

Sredinom drugog dijela igre, Kurić je pokušao iz slobodnog udarca, ali njegov šut završava u živom zidu.

U 32. minutu smo vidjeli možda i najbolju priliku na utakmici. Čavčić je fenomenalnim solo prodorom prevario skoro čitavu ekipu TVSA i uposlio Kurića, koji pogađa dobro postavljenog Zuku i BBI ponovo promašuje odličnu priliku da smanji prednost Kantonalaca i uvede nas u zanimljivu završnicu.

Nova velika šansa viđena je u 34. minutu, kada Čavčić proigrava Ramića, a ovaj silovitim udarcem pogađa stativu, te promjene rezultata nije bilo. Čavčić je u 38. minutu odlično šutirao, ali njegovu loptu blokira njegov saigrač Mahmutović, međutim u narednom napadu BBI preko Kurića dolazi do smanjenja rezultata, da bi u 39. minutu Mahmutović se iskupio za grešku kod udarca Čavčića i BBI Banku doveo do poravnanja rezultata na 3:3.

U Posljednjoj minuti Kadrić je imao odličnu priliku, ali lopta prolijeće pored Zukinog gola, te je susret završen remijem od 3:3, nakon čega je uslijedilo izvođenje penala.

U penal zavštnici TVSA je slavila sa 4:3, odnosno ukupnim rezultatom 7:6 obezbjedila prolazak u polufinale SC Business lige.

TVSA: Zuko, Šabeta, Kolar, Džanković, Osmanagić, Krivošija, Hadžić, Eminović, Memović, Homarac.

BBI BANKA: Halilčević, Kadrić, Rokša, Čavčić, Mahmutović, Kurić, Arapčić, Ramić.

BH POŠTA – J ACADEMY 4:3 (Džafox2, Janjoš, Krka / Prljača, Ligata x2)

BH Pošta je mnogo bolje otvorila susret te je na samom otvranju preko Krke stigla do vodstva od 1:0. J Academy se pokušavala osloboditi pritiska, ali nisu uspjeli, te je Pošta sve vrijeme bila na granici novog pogotka, do kojeg dolaze u 8. minutu, kada na odbijenu loptu natrčava Džafo i šalje je iza leđa golmana J Academya.

BH Pošta je i nakon drugog pogotka nastavila igrati silovito, te su već u 12. minutu došli do prednosti od tri gola razlike, ovaj put strijelac je bio Janjoš.

Nakon trećeg pogotka Poštari su spustili tempo igre, pa su omogućili Akademcima da dođu do nekoliko prilika, međutim realizacija nije bila na zadovoljavajućem nivou pa se na odmor otišlo sa vodstvom pošte od 3:0.

U drugom poluvremenu, Pošta je ponovo krenula mnogo bolje, te su već na startu preko Krke i Salčina imali dvije dobre prilike, ali ih nisu uspjeli iskoristiti, pa je nakon par minuta stigla kazna na drugoj strani, gdje Bajramovića matira Ligata i tako J Academy vraća u ovaj duel.

Nakon primljenog pogotka u redove Pošte se uvukla nervoza, a Akademci su to pokušavali koristiti pa su stvorili nekoliko dobrih prilika, međutim Prljača, Leto i Ligata nisu bili sigurni.

U 35. minutu J Academy je ipak stigao do smanjenja prednosti, a nakon fenomenalne akcije mrežu Bajramovića je zatresao Prljača i tako nas uveo u veoma zanimljivu završnicu susreta.

Igrao se 39. minut kada je J Academy dobio priliku da iz kumulativnog udarca stigne do poravnanja, odgovornost je preuzeo Ligata i matirao Bajramovića, te se u posljednju minutu ušlo sa rezultatom 3:3.

Četrdeset sekundi prije kraja Ajanović je uposlio Džafu koji iz veoma teške situacije matira Beširović i Pošti donosi novo vodstvo od 4:3, a do kraja se ovaj rezultat nije mijenjao te su poštari teškom mukom prošli u polufinale ovog takmičenja.

BH POŠTA: Bajramović, Janjoš, Krka, Tahirović, Ajanović, Džafo, Bučan, Salčin, Škoro, Pašić, Tukić.

J ACADEMY: Beširević, Salkić, Leto, Sinković, Prljača, Ligata, Memić.

FDS – BOSNALIJEK 0:2 (Kovač x2)

Nakon početnog ispitivanja snaga ekipa Bosnalijeka je odradila jednu fenomenalnu akciju nakon koje Kovač matira Buljugiju i svoju ekipu dovodi do vodstva.

FDS se u nastavku konsolidovao, te su ofanzivno krenuli prema golu Bosnalijeka, pa su tako imali nekoliko prilika preko Rovčanina i Imamovića, ali oni nisu bili baš najprecizniji, te se rezultat nije mijenjao.

Gosti su pred sami kraj poluvremena imali dobru priliku preko Mrgude, međutim njegov udarac odlično brani Buljugija te se na odmor odlazi sa rezultatom 1:0 u korist Bosnalijeka.

U drugom pluvremenu ekipa FDS-a sve karte baca u napad, ali prvo je na otvaranju Imamović bio neprecizan. Nekoliko minuta kasnije Hasanspahić je u prilici, međutim ni on nije precizan.

Nekoliko puta udarac je oprobao i Aljukić, međutim njegovi udarci su završavali u rukama Alihodžića, odnosno pored gola Bosnalijeka.

Kazna za promašaje uslijedila je u 30. minutu, kada odbrana FDS-a ostavlja samog Kovača, koji se odlično snašao i matirao Buljugiju za tada visokih 2:0.

FDS je samo minut poslije imao priliku da smanji prednost, ali nakon izvođenja slobodnog udarca došlo je do nesporazuma, te je Šabotić šutirao pored gola.

Bosnalijek se u 37. minutu našao u odličnoj prilici, pucao je Hasanović, ali Buljugija je uhvatio njegov udarac.

Do kraja susreta promjene rezultata nije bilo, te je Bosnalijek sa pobjedom od 2:0 ostvario prolazak u polufinale SC Business lige.

FDS: Buljugija, Hasanspahić, Šabotić, Imamović, Aljukić, Hadžić, Rovčanin.

BOSNALIJEK: Alihodžić, Mrguda Erm., Hasanović, Mršo, Kovač, Pinjić, Ražanica, Kapičija.