Turski timovi upisali pobjede u Euroligi: Debakl Maccabija kakav Izraelci ne pamte

-

U prvoj utakmici dana Fenerbace je na gostovanju u dalekom Kazanu slavio protiv Unicsa rezultatom 81:86. Bila je to druga uzastopna pobjeda Turaka i drugi uzastopni poraz Rusa.

Izabranici Željka Obradovića su bolje otvorili meč i prvih deset minuta riješili u svoju korist rezultatom 15:22. Domaći su drugih deset minuta zaigrali malo bolje pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 34:39 za Fenerbahce.

Na početku treće dionice Unics se primakao na dva koša zaostatka, ali je onda uslijedila serija gostiju, te je u jednom momentu bilo 13 razlike (47:60). Do kraja je Fener čuvao prednost i mirno priveo meč kraju. Datome je kod gostiju bio najbolji sa 18 koševa, a Bogdanović je dodao 16. Bjelorus Parakhouski iz Unicsa je bio najbolji strijelac meča sa 21 košem i devet skokova.

U derbiju začelja Galatasaray je dočekao Maccabi i slavio bez većih problema. Bilo je na kraju 102:63 za tim iz Istanbula. Utakmica niti jednog momenta nije bila neizvjesna, nakon prvih deset minuta bilo je četiri razlike za domaće, a na pauzu se otišlo sa 13 razlike prednosti.

Nakon 30 minuta Galata je imala 20 koševa prednosti, a na kraju je bilo maksimalnih 39 koševa razlike. Čak pet igrača domaćeg tima bilo je dvocifreno, a Diebler sa 21 i Tyus sa 18 poena. Pored ubjedljivog poraza bilo je zanimljivo da je Goudelock sa 22 koša iz Maccabija bio najbolji strijelac susreta.