Turnir “Mirza Delibašić”: Mostarci u finalu, Bosnin mladi tim pokleknuo u zadnjoj četvrtini

Nakon što je ekipa Kaknja, pobjedom nad Vogošćom, osigurala plasman u finale 14. memorijalnog turnira “Mirza Delibašić”, isto je učinio i mostarski Student, koji je savladao domaćina Bosnu Royal sa 76:68.

Sarajevski tim, sa jednom od najmlađih postava u historiji bivšeg prvaka Evrope, odlično je odigrao prvo poluvrijeme, pogotovo u segmentu odbrane. Konstantno su domaći držali vodstvo, a poluvrijeme zaključili sa solidnom prednošću od 37:28.

Dobro su Bosnini mladići otvorili i drugi dio meča, ali nakon što su poveli sa 46:35 u 25. minuti, potpuno su se energetski raspali, što je iskusnija ekipa Studenta iskoristila da napravi seriju od 15-0 za 46:50. Ipak, treća četvrtina je završena uz vodstvo domaćih (51:50).

U završnoj dionici, Bosnina mlada ekipa položila je oružje, iako je imala prednost većim dijelom susreta. Student je nametnuo ritam i realizovao niz kontranapada kojima je došao u osjetnu prednost od 69:62 dvije minute prije kraja. Bosna se pokušala vratiti, ali bezuspješno te je mostarski klub na koncu slavio sa 68:76.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili Kuzman (19) i Dželmo (20), a Pilavdžić (26) i Durak (22) kod Bosne Royal.

Utakmica za treće mjesto igra se u nedjelju u 17.30 sati, finale je na programu u 20 sati.