Turčin Riza Kayaalp osvojio zlato na Evropskom prvenstvu u hrvanju

Višestruki svjetski i evropski prvak u hrvanju Turčin Riza Kayaalp osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu koje se ove godine održava u ruskom gradu Kaspiysku, javlja Anadolu Agency (AA).

Kayaalp je u kategoriji do 130 kilograma grčko-rimskim stilom savladao ruskog takmičara Vitaliija Shchura rezultatom 2:1.

Turčinu je ovo osma titula prvaka Evrope, sedma uzastopno, čime se izjednačio sa drugim turskim hrvačem Hamzom Yerlikayom.

Evropsko seniorsko prvenstvo u hrvanju u ruskom Kaspiysku održava se od 30. aprila do 6. maja.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/dev/public_html/wp-content/themes/sportcentar/single.php on line 184