Turci u Ankari zabilježili vrlo važnu pobjedu protiv Crne Gore

Košarkaška reprezentacija Turske ostvarila je značajnu pobjedu protiv Crne Gore rezultatom 79:69.

Ušli smo u finalnu rundu kvalifikacija u kojoj više gotovo i da nema prilike za ‘popravni’. U grupi I značajnu utakmicu igrali su Turska i Crna Gora, a domaćin je slavio uz deset poena prednosti.

Ipak, nije sve tako ‘tečno’ išlo po Turke. Domaćin je imao visoku prednost tokom prvog poluvremena, ali Crnogorci odličnom serijom stižu na minust četiri desetak minuta prije kraja susreta. Ipak, Turci su u posljednjoj dionici iskoristili kvalitet i došli do vrlo važne pobjede.

Cedi Osman sa 18, Ersan Ilyasova sa 17, te Semih Erden sa 16 poena bili su najefikasniji u pobjedničkom sastavu, dok je Bojan Dubljević postigao 22 poena za Crnogorce, ali nije imao pravu podršku saigrača.