Tržnice Sarajevo i Schenker stigli do trijumfa, Securitas i Domovi Zdravlja podijelili bodove

Večeras je sa tri susreta kompletirano 6. kolo desete sezone SC Business lige.

U prvom meču Tržnice Sarajevo su slavile pobjedu protiv DDC MLS-a. DB Schenker je bio bolji u duelu sa Vodovod i Kanalizacijom, da bi Securitas i Domovi Zdravlja KS podijelili bodove.

DDC MLS – Tržnice Sarajevo 0:6 (Salić, Kadrić, Otajagić, Huskić x2, Gušić A.G.)

Tržnice su odlično otvorile susret pa odmah u prvom napadu preko Salića dolaze do vodstva.

Slavlje prvog pogotka se nije ni smirilo, a već je na semaforu stajalo 0:2 u korist gostiju, a pogodak je postigao Otajagić.

Da je DDC MLS loše otvorio susret pokazalo se u 5. minutu, kada golman gostiju loše reaguje i postiže autogol.

DDC se u nastavku poluvremena konsolidovao, te su igrali mnogo bolje u defanzivi, a i stigli su do nekoliko prilika koje nisu krunisali pogotkom, pa se na odmor otišlo sa 3:0 u korist Tržnica.

Drugo poluvrijeme su obje ekipe otvorile odlično, ali iako je DDC MLS bio nešto opasniji nisu uspjeli doći do pogotka, a kazna je stigla u 29. minutu, kada grešku u odbrani koristi Salić i upošljava Huskića koji pogađa za visoko vodstvo gostiju od 0:4.

Igrao se 33. minut kada je Balović sam istrčao pred Gušića, međutim golman domaćih odlično interveniše i spašava mrežu svog gola.

U 35. minutu Huskić je došao do drugog gola na meču, a svojoj ekipi donio visoko vodstvo od 0:5.

Utakmicu je trideset sekundi prije kraja svojim pogotkom zaključio Kadrić i tako postavio konačnih 0:6 u korist gostiju.

DDC MLS: Gušić, Tatar, Aljović, Tunović, Gutić, Šaković, Šahović, Pozderac, Delić, Fehrić, Mustafić, Omerović, Hamzić, Jusufović, Kitovnica, Omerhodžić.

Tržnice Sarajevo: Đozo, Hasanbegović, Otajagić, Džanković, Holjan, Junuzović, Džuho, Bogilović, Salić, Kadrić, Šahbazović, Balović, Imamović, Somun, Babić, Huskić.

Vodovod i Kanalizacija – DB Schenker 3:6 (Konjhodžić, Čuhara x2 / Gačević x4, Karavdić, Džebo E.)

Vodovod i Kanalizacija je odlično otvorio utakmicu, pa preko Salčina u 2. minutu dolaze do prilike, međutim Poplata je odlično reagovao i spasio svoju mrežu.

Schenker je promašenu priliku ViK-a kaznio, pa u 5. minutu preko Gačevića dolaze do vodstva od 1:0.

Igrao se 11. minut kada Schenker dolazi do povećanja prednosti, a gol je postigao Karavdić.

Već u 13. minutu na semaforu je stajalo 0:3, a do svog drugog gola na ovom susretu došao je Gačević.

U 17. minutu Čolo je rukom igrao u svojih šest metara, a Kečo dosuđuje kazneni udarac, da bi Konjhodžić preuzeo odgovornost i pogodio za 1:3 na semaforu.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, pa se na odmor otišlo sa vodstvom Schenkera od 3:1.

Igrao se 22. minut kada Salčin pokušava odličnim volej udarcem, ali Poplata je odlično reagovao i definitivno na ovom susretu zaslužio epitet junaka svoje ekipe.

Edin Džebo je u 26. minutu odlično na šest metara od gola ViK-a primio loptu, te iz okreta pogodio mrežu za novo vodstvo Schenkera od tri gola razlike.

U 30. minutu Gačević je stigao do trećeg gola na ovom susretu i Schenkeru donio vodstvo od 5:1.

ViK je do 35. minuta u preko Čuhare stigao do dva pogotka i smanjenje rezultata na 5:3.

U 37. minutu Kapidžija je loše reagovao i poklonio loptu Gačeviću koji postiže svoj četvrti gol na meču.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao pa je Schenker na kraju slavio pobjedu od 6:3.

Vodovod i Kanalizacija: Avdić, Bajraktarević, Hadžić, Kljuno, Čuhara, Mašić As., Mašić Ad., Komar, Kapidžić, Konjhodžić, Pindžo, Babić, Rizvanović, Bajrović, Vražalica A., Spahović, Vražalica Dž., Bešlić, Mršo, Đip, Salčin.

DB Schenker: Karavdić, Čolo, J. Džebo, E. Džebo, Muminović, Fišić, Bajrović, Gačević, Poplata, A. Karović, H. Karović, Jašarević, Džabija, Memić, Lopčić, Zukić, Ibrahimović, Melić, Ajnadžić.

Securitas – Domovi Zdravlja KS 5:5 (Klačar x3, Sibalo, Nezović / Šahmanija x3, Hasanspahić, Nezić)

Domovi Zdravlja KS su prvi krenuli sa centra, ali Klačar odmah presijeca njihov napad i u 25. sekundi pogađa za vodstvo Securitasa od 1:0.

Nije se dugo čekalo na odgovor Domova Zdravlja, pa tako Šahmanija na isteku druge minute pogađa za izjednačenje.

Odmah u narednom napadu Sibalo je u solo akciji prešao odbranu gostiju i pogodio za novo vodstvo Zaštitara od 2:1.

Nakon furioznih prve dvije minute meča, u nastavku je nivo obje ekipe skroz pao, te se do 15. minuta ništa značajnije se nije desilo. U pomenutom minutu Klačar je iskoristio neopreznost odbrane i matirao Selmanovića za 3:1 u korist Securitasa.

Igrao se 18. minut kada je odbrana Zaštitara zaboravila na Hasanspahića, koji je sam ostao u kaznenom prostoru i matirao Buljugiju za 3:2 na semaforu.

Na kraju prvog dijela igre glavna figura meča bio je Klačar, prvo je nakon odličnog solo prodora pogodio za 4:2, da bi kasnije asistirao Nezoviću za konačan rezultat prvog dijela od 5:2 u korist Securitasa.

Na otvaranju drugog dijela igre Šahmanija je stigao do drugog pogotka na meču i tako smanjio vodstvo Securitasa na 5:3.

Igrao se 31. minut kada je Nezić pronašao prostor i sa deset metara iskosa zatresao mrežu za smanjenje prednosti 5:4 i tako nas uveo u neizvjesnu završnicu meča.

U 37. minutu Šahmanija je postigao treći pogodak na meču i Domovima Zdravlja donio poravnanje na 5:5, a tako i postavio konačan rezultat meča za podjelu bodova između Domova Zdravlja KS i Securitasa.

Securitas: Buljugija, Begić, Sibalo, Klačar, Pašić, Čolić, Dagić, Hrvat, Bunar, Šoljić, Hadžić.

Domovi Zdravlja KS: Selmanović, Čelik, Hodžić, Bečić, Kaliman, S. Šahmanija, Hasanspahić, A. Šahmanija, Fazlić, Bubalo, Kustura, Nezić.