Triler u Denveru: Dončić zakucao na pet sekundi do kraja, Jokić sa zvukom sirene odlučio pobjednika

Nikola Jokić postigao je koš sa zvukom sirene i donio pobjedu domaćem timu u Denveru nad Dallasom, 100:99.

Jokić je primio loptu iza linije za tri poena, spustio se igrajući jedan na jedan sa Powellom, a potom se okrenuo i iz teške pozicije pogodio.

Srbijanski centar sve do šest minuta pred kraj utakmice nije imao koš iz igre, a meč je završio sa 11 poena (4-9 iz igre za 30 min), 14 skokova i 8 asistencija.

Jokićev pogodak bacio je u drugi plan spektakularno zakucavanje Dončića uz faul na pet sekundi do kraja koje je moglo donijeti prvu pobjedu Mavsima u martu (sada su na 0-7). Ipak, Luka je promašio dodatno bacanje, a Jokić je pogodio poslije time-outa za pobjedu i ostavio mladog Slovenca u nevjerici.

Prethodno su se Nuggetsi itekako mučili, početkom posljednjeg perioda gubili su sa 12 poena razlike, ali su se prevashodnom dobrom odbranom vratili u meč dozvolivši Mavericksima samo 10 poena u posljednjoj četvrtini.

Sada je Denver ove sezone na skoru 14-3 u utakmicama koje su završene sa pet i manje poena razlike, a ukupno imaju 45 pobeda i 22 poraza te su Nuggetsi drugi na Zapadu.

Najbolji kod Denvera bio je Paul Millsap sa 33 poena i 8 skokova, Jamal Murray upisao je 12 poena, 5 skokova i 7 asistencija, a 12 poena je dodao i Malik Beasley.

Luka Dončić predvodio je Dallas sa 24 poena, 11 skokova i 9 asistencija. Mavsi su oredzadnji na Zapadu sa omjerom 27-41.