Treća dionica odlučila pobjedinka: Igokea slavila protiv Bosne

Ekipa Bosne sjajno je otvorila susret, a nakon završene prve četvrtine imala je i prednost od dva poena razlike, tačnije 17:19.

U drugoj četvrtini viđena je odlična košarka u dvorani u Laktašima i veliki broj poena, a na poluvrijeme otišlo se s rezultatom 44:44.

Ključni period meča bila ja treća četvrtina i fantastična igra domaće ekipe koja je napravila veliku razliku od čak 18 poena prednosti u svoju korist. Bosnu su za deset minuta ostavili na svega sedam poena, dok su oni zabili 25.
Bosna je u posljednjoj dionici meča pokušala bar malo ublažiti poraz te je zaigrala kao u prvom poluvremenu, međutim to nije bilo dovoljno da se nadoknadi rupa s početka drugog poluvremena i na kraju je poražena rezultatom 87:71.

Najefikaniji košarkaš na meču bili su Robinson III i Strunanović koji su ubacili po 19 poena.