Treće kolo Europe Cupa: Očekivano visok poraz Bosne Royal u Francuskoj

Bosna Royal očekivano je upisala visok poraz u Francuskoj protiv Le Portela (101:51). Vrijedi istaći da su Studenti u Francusku otputovali bez tri najbolja igrača - Ikonića, Šturanovića i Bradforda.

Le Portel na početku utakmice napravio je seriju od čak 18:0. Do kraja prve četvrtine Bosna je uspjela postići samo tri poena. Završeno je 31:3. U drugoj dionici Studenti su pružili nešto veći otpor i na poluvrijeme su otišli sa 52:21.

Francuzi nisu bili previše ubjedljivi ni u trećem periodu, koji im je pripao rezultatom 23:19. U četvrtoj četvrtini francuski klub došao je do još ubjedljivije prednosti i na kraju su slavili sa 101:51.

Radukić je u redovima Bosne bio najefikasniji sa 17 poena, dok je još samo dvocifren bio Knežević koji je ubacio deset poena. Đelmo je dodao četiri, a Pašajlić četiri poena. U pobjedničkoj ekipi Chathuant je postigao 20 koševa.