Treća uzastopna pobjeda Željezničara protiv Širokog Brijega: Plavi u polufinalu Kupa BiH

Željezničar je ostvario treću uzastopnu pobjedu protiv Širokog Brijega. Plavi su savladali tim sa Pecare na Grbavici sa 2:0 u revanš susretu četvrtine finala Kupa BiH, te su tako potvrdili trijumf iz prvog susreta i tako se plasirali u polufinale ovog takmičenja.

Željezničar je iz prve ozbiljnije prilike na utakmici poveo. Blagojević je u sedmoj minuti zatresao mrežu gostiju za vodstvo Plavih od 1:0. Široki Brijeg nije mogao napraviti ništa ozbiljnije pred golom Željezničara, a dugo se nije dešavalo ništa značajnije.

Veliku priliku imao je za Ubiparip u 29. minuti, ali je šutirao preko gola, a odmah u sljedećem napadu Kjosevski spasio je jedan na jedan situaciju sa Lončarom. Matić je u 39. minuti izblokiran pred golom domaćih.

Zec je pokušao iskosa sa lijeve strane u 40. minuti, ali nije bilo problema za Bilobrka. Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvrijeme, a na početku drugog dijela nije bilo ozbiljnijih prilika.

Plavi su došli do drugog gola u 54. minuti kada je za 2:0 pogodio Zec. Širokobriježani su imali veliku priliku u 73. minuti, međutim Lončar je šutirao daleko preko gola iz odlične situacije. Do posljednjeg sudijskog zvižduka nije bilo većih šansi i ostalo je 2:0.

Željezničar – Široki Brijeg 2:0 (Blagojević 7, Zec 54’)

Stadion: Grbavica (Sarajevo). Gledalaca: 2.500. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Žuti kartoni: Projić, Stevanović (Željezničar), Kožul (Široki Brijeg).

FK ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Zec (od 74. minute Žerić), Ramović, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Hajdarević (od 62. minute Elsner), Projić i Ubiparip (od 46. minute Kajkut).

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul, Matić, Barišić, Baša, Baraban (od 52. minute Wagner), Ćorluka, Lončar, Begonja, Bralić i Marković (od 65. minute Miličević).