(VIDEO) Treća uzastopna pobjeda na Bilinom polju: Čelik zasluženo savladao Zvijezdu 09

Čelik je nastavio sa sjajnim igrama na Bilinom polju u ovoj sezoni. Nakon Željezničara (1:0) i Zrinjskog (1:0), danas je u Zenici pala i Zvijezda 09, a rezultat je glasio 2:0 za domaći tim.

Zeničani su do trijumfa došli sasvim zasluženo, a jedan od najzaslužnijih za tri boda bio je napadač Ševko Okić koji je postigao pogodak i upisao asistenciju.

Čelik je krenuo napadački od prve minute, a kao plod takve igre došao je rani pogodak. Igrala se 16. minuta, Okić je probio po desnoj strani, lažnjakom prevario jednog protivničkog defanzivca i pogodio lijevi donji ugao gola Zvijezde 09. Gosti su zaprijetili u 29. minuti, ali je udarac Huseinbašića odbranio Ružić.

Tim rezultatom okončano je prvo poluvrijeme. U nastavku susreta Zvijezda je krenula dosta agresivnije, što je Zeničanima ostavilo prostora za brze kontre. U 59. minuti Okić se našao u ulozi asistenta, a strijelac je bio Livaja.

Do kraja susreta i Dedić je probao udarac, ali su mreže ostale mirovati. U narednom kolu Čelik gostuje kod Mladosti iz Doboja kod Kaknja, dok će Zvijezda 09 na svom stadionu ugostiti Sarajevo.

Premijer liga BiH, 6. kolo: Čelik – Zvijezda 2:0 (Okić 16’, Livaja 59’)

ČELIK: Ružić, Bevab, Vrhovac, Dedić, Salčinović, Okić, Karamatić, Grahovac, Livaja, Jamak, Nikolić.

ZVIJEZDA 09: Erić, Husić, Huseinbašić, Tojčić, Filipović, Osmanagić, Vojinović, Škahić, Babić, Filipović, Govedarica.