Tottenham zasluženo izvukao pozitivan rezultat iz Torina, Pjanić asistent

U prvom duelu osmine finala Lige prvaka Juventus i Tottenham su remizirali rezultatom 2:2 na Allianz Stadionu u Torinu.

Već u najavi ovaj meč se etiketirao kao spektakl, a ništa manje nismo dobili ni na terenu. Počelo je na najbolji mogući način. Fantastičnu uigranu kombinaciju odigrali su u drugoj minuti Miralem Pjanić i Gonzalo Higuain iz faula. Bh. fudbaler je asistirao, a Higuain lijepo pogodio.

Samo sedam minuta kasnije Juventus je došao do novog gola. Neoprezan je bio Ben Davies, a Higuain postiže novi gol. Nakon toga Tottenham je zaigrao mnogo bolje, a ekipa iz Torina se povukla.

Sljedeću veliku priliku ima Higuain nakon kontre istrčane zajedno s Pjanićem. Ipak, šutirao je pored gola. Za tri minute, kazna. Harry Kane je dobio loptu, zaobišao Buffona i slabijom, lijevom nogom vrlo lijepo pogodio.

Higuain je mogao do gola i u nadoknadi prvog dijela, ali je ovaj put jedanaesterac promašio. Na odmor se otišlo pri vodstvu Stare dame rezultatom 2:1.

U drugom dijelu nešto manje uzbuđenja nego u prvom, ali ih nije nedostajalo. U 72. minuti Christian Eriksen fenomenalno pogađa ispod živog zida iz slobodnog udarca i donosi poravnanje rezultata. Tada se tempo igre smirio, a Juventus se malo više otvorio ka naprijed. Završeno je rezultatom 2:2, a Pjanić je bio vrlo zapažen i odigrao je svih 90 minuta.