TOŠK slavio protiv Iskre, Metalleghe i Sloga remizirali

Odigrane su dvije utakmice 16. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a TOŠK je savladao Iskru (2:0), dok su Metalleghe i Sloga remizirali (2:2).

TOŠK je došao u prednost u 17. minuti kada je Beširović pogodio za 1:o. Konačan rezultat utakmice postavio je Nuhanović u 60. minuti na asistenciju Oglečevca.

TOŠK – ISKRA 2:0 (Beširović 17’, Nuhanović 60’)

Stadion: Gradski stadion (Tešanj). Gledalaca: 400. Sudija: Kenan Bajraktarević (Orašje). Žuti kartoni: .

TOŠK: Strika, Hrvat, Navrboc, Papaz, Hadžić, Kurdić, Beširović, Oglečevac, Kalesić, Radulović i Rastoder.

ISKRA: Karavdić, Pihura, Koprivica, Halilović, Bešagić, Nebić, Seferović, Kršić, Ivković, Šehić i Stepančev.

Zilkić je pogodio za vodstvo Sloge u drugoj minuti. U drugom poluvremenu uslijedio je preokret domaćih. Prvo je pogodio Haračić u 69. minuti, a zatim Vujica u 73. Konačnih 2:2 postavio je Širanović u trećoj minuti sudijske nadoknade.

METALLEGHE – SLOGA SIMIN HAN 2:2 (Haračić 69’, Vujica 73’ / Zilkić 2’, Širanović 90+3’)

Stadion: Mrčaj (Jajce). Gledalaca: . Sudija: Dario Karačić (Čitluk). Žuti kartoni: .

METALLEGHE: Muratspahić, Opardija, Pljevljak, Hota, Malbašić, Haračić, Alispahić, Bevanda, Kovač, Pavlović i Kukavica.

SLOGA SIMIN HAN: Abdihodžić, Moranjkić, Šarčević, Jazvin, Milaković, Musić, Pirić, Poturalić, Kojić, Ziljkić i Vukmirović.