Thunder razbio prvake na njihovom terenu, Cavsi izgubili nakon prednosti od +21

Ništa nije sugerisalo da će to biti lijepa noć za Oklahomu. Već nakon šest minuta na parketu, povrijedio se Carmelo Anthony.

No, uslijedila je rapsodija Thundera. Na krilima Paula Georgea (38 poena) i Russella Westbrooka (34), popularni OKC deklasirao je aktuelne prvake na njihovom terenu, 125:105.

Gosti su već nakon prve četvrtine imali osjetniju prednost (42:30), koju nisu ispuštali do kraja i tako šokirali Warriorse, u čijim redovima je jedino Kevin Durant zaslužio prolaznu ocjenu (33 poena).

Iznenađujući poraz upisali su i Cavaliersi, i to nakon što su vodili sa 21 poenom razlike. No, pobjedu je na koncu slavio Orlando, 116:98, najviše zahvaljujući nevjerovatnoj partiji Jonathana Simmonsa (34).

Rezultati NBA lige: Oklahoma – Golden State 125:105, Orlando – Cleveland 116:98, Toronto – Boston 111:91, Atlanta – Memphis 108:82, Brooklyn – Houston 113:123, New York – Milwaukee 89:103, Philadelphia – Washington 115:102, LA Lakers – Phoenix 112:93.

cleveland cavaliersgolden state warriorsoklahoma city thunderpaul georgerussell westbrook