Težak poraz od Holandije: Juniori BiH izgubili šanse za plasman u elitni krug kvalifikacija

Juniorska reprezentacija BiH izgubila je sve šanse da se plasira u elitni krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U drugoj utakmici kvalifikacionog turnira u Irskoj, Zmajići su pretrpjeli visok poraz od vršnjaka iz Holandije, 0:6.

Već u prvih devet minuta postalo je jasno u kojem smjeru će se kretati meč jer je Daishawn Redan postigao dva gola na samom otvaranju susreta. Od toga je jedan bio sa bijele tačke. Do kraja poluvremena pogodio je i Ihattaren, a hat-trick u 38. minuti zaključio Redan, ponovo s penala, za prednost od 4:0.

Jurrien Timber u 60. minuti povisio je na 5:0, a zatim Redan svoj četvrti gol postiže u 76. minuti, ponovo iz jedanaesterca.

S obzirom da su izabranici selektora Slavena Muse već imali jedan poraz (1:3 protiv Irske), a da je domaćin turnira danas savladao Farska Ostrva sa 3:0, postalo je jasno koje dvije reprezentacije idu u elitni krug kvalifikacija za EP, a koje otpadaju.

Narednu utakmicu juniori BiH igraju protiv Farskih Ostrva u utorak, ali meč će evidentno biti revijalnog karaktera.

Holandija – BiH 6:0 (Redan u 5., 9. pen, 32. pen i 76. pen, Ihatarren u 38., Timber u 60.)

HOLANDIJA: Scherpen, J. Timber, Geertruida, Pierie (Botman), Familio-Castillo, Reis (Koopmeiners), Ihattaren (Romenij), Gravenberch (Burger), Redan, Kökcü (Ekkelenkamp), Mallahi.

BiH: Kanurić, Muminović (Hasić), Vještica, I. Savić, Šikanjić, Salčin (Mujkić), Gazibegović, M. Savić (Kotarević), Osmanović (Brkić), Sejdović.