Težak poraz Mirze Bašića na turniru u Češkoj

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić poražen je na startu ATP Challenger turnira u Prostejovu. Bolji od bh. tenisera bio je Federico Gaio rezultatom 2:0, po setovima 6:2 i 7:6 (1).

Bh. teniser je izgubio svoj servis u prvom setu pri rezultatu 2:1, a odna nije uspio stvoriti pritisak na italijanskog tenisera. Pri rezultatu 5:2, kada je Mirza servirao za ostanak u prvom setu, dozvolio je još jedan brejk i tako ubjedljivo izgubio prvi dio igre.

Drugi set donio je mnogo veću borbu i znatno bolju igru bh. tenisera. Ipak, brejkova nije bilo tokom kompletnog seta, pa je 13. gem odlučio pobjednika.

Tu se Italijan znatno bolje snašao, prepustio Sarajliji samo jedan poen, te se plasirao u osminu finala turnira u Češkoj.