Težak poraz Blazersa kod kuće, Nurkić napustio parket zbog problema s leđima i kukom

Iznenađujuće ubjedljivu pobjedu ostvario je Utah Jazz u Portlandovom Moda Centeru, 115:96.

Osim Damiana Lillarda (39 poena) i CJ McColluma (13), ostatak tima Blazersa odigrao je loše, a posebno zabrinjava podatak da je Jusuf Nurkić napustio parket zbog, kako glasi klupsko saopštenje, “problema sa leđima i kukom”. Nakon što je u trećoj četvrtini otišao u svlačionicu, više se nije vraćao na klupu domaćih…

Do tog trenutka bh. centar je skupio 13 minuta u igri, ali nije se upisao u strijelce (šut 0-4). Bio je neprepoznatljiv, zabilježio je tek tri skoka i dvije asistencije.

Jazzere su do sigurnog trijumfa predvodili rookie Donovan Mitchell (27) i Joe Ingles (24), dok je solidan debi u dresu Utaha ostvarila pridošlica iz Clevelanda, Jae Crowder (15).

Upravo su igrači Clevelanda deklasirali Boston 121:99 u gostima i tako pokvarili večer navijačima Bostona, koji su poslije meča gledali svečano povlačenje dresa legende Celticsa Paula Piercea.

Na debiju četvorice novih igrača (Hood, Hill, Nance, Clarkson) blistao je LeBron James sa 24 poena (9-20 iz igre), 8 skokova i 10 asistencija, Jordan Clarkson dao je 17 poena (7-11 iz igre), JR Smith 15 (6-7 iz igre, 6 skokova), Rodney Hood također 15 (6-11 iz igre), a Cedi Osman i George Hill po 12.

Kod Bostona najefikasniji Terry Rozier (21) i Kyrie Iriving (18).

Rezultati NBA lige: Charlotte – Toronto 103:123, Boston – Cleveland 99:121, Portland – Utah 96:115, Atlanta – Detroit 118:115, Indiana – New York 121:113, Houston – Dallas 104:97, Minnesota – Sacramento 111:106, Oklahoma – Memphis 110:92.