Telemach nakon preokreta savladao ViK, Addiko Banka iznenađujuće visokim rezultatom trijumfovala nad BH Poštom

Večeras je sa dva odigrana susreta u dvorani Amel Bečković u Vogošći zaključeno 7. kolo SC Business lige.

Telemach je u odličnom meču nakon preokreta savladao Vodovod i Kanalizaciju, dok je Addiko Banka sa iznenađujuće visokim rezultatom slavila protiv BH Pošte.

Telemach – Vodovod i Kanalizacija 5:4 (Hodžić x2, Rakanović x2, Lemezan / Mršo x2, Đip, Spahović)

Telemach je odlično otvorio susret, pa su odmah preko Lemezana i Kasapovića zaprijetili golu ViK-a.

Igrači Vodovoda i Kanalizacije nisu ostali nijemi, pa su u 9. minutu zaprijetili preko Đipa, da bi minut poslije golom Mrše stigli do vodstva od 1:0.

Igrao se 16. minut kada su Rakanović i Lemezan imali odlične prilike, ali Bajraktarević je u obje situacije odlično reagovao.

Nakon ova dva promašaja ekipi Telemacha, ponovo stiže kazna, a i ovaj put egzekutor je bio Alija Mršo koji duplira prednost ViK-a.

Petnaest sekudi prije kraja, Telemach je preko Hodžića imao priliku da smanji prednost, ali Bajraktarević je ponovo odličan, te se sa vodstvom ViK-a od 2:0 odlazi na odmor.

U drugo poluvrijeme bolje ulazi ViK i preko Đipa dolazi do vodstva od 3:0, da bi odmah u narednom napadu Hodžić pogodio za 3:1 na semaforu.

Nakon postignutog pogotka uslijedio je niz prilika Telemacha pred golom ViK-a, međutim niko od igrača u crnim dresovima nije imao sreće da loptu ubaci u gol.

U nizu napada Telemacha i ViK je imao odličnu priliku, kada su pred Sokolovića sami izašli Đip i Mršo, ali ovaj drugi kasni na loptu i tako propada odlična prilika za gostujuću momčad.

U 30. minutu Telemach je ipak stigao do gola, a strijelac je ovaj put bio Rakanović.

Igrao se 33. minut kada Rakanović upošljava Hodžića, koji istrčava sam pred Bajraktarevića i matira ga za poravnanje na 3:3.

ViK u 37. minutu nakon odličnog slobodnjaka sa centra igrališta kojeg je izveo Spahović dolazi do novog vodstva.

Telemach ipak u posljednje dvije minute preko Rakanovića i Lemezana stiže do pobjede od 5:3.

Telemach: Šalaka, Čomor, Hodžić, Čović, Lemezan, Galić, Durić, Berilo, Beganović, Šušnjević, Zahirović, Šimić, Ridžal, Banduka, Sokolović, Mastilo, Mirvić, Rakanović, Kasapović, Peljto.

Vodovod i Kanalizacija: Avdić, Bajraktarević, Hadžić, Kljuno, Čuhara, Mašić As., Mašić Ad., Komar, Kapidžić, Konjhodžić, Babić, Rizvanović, Spahović, Bešlić, Mršo, Salčin, Đip.

Addiko Banka – BH Pošta 7:1 (Ribić, Lackanović, Kovačević B., Minić x4 / Džafo)

Addiko Banka je odlično otvorila susret, pa preko Lackanovića dolaze do vodstva od 1:0.

Nakon primljenog pogotka, BH Pošta kreće svim silama u napad, ali udarce Džafe, Krke i Salčina su u najviše navrata na nesreću Poštara zaustavljali njihovi saigrači Janjoš i Tahirović.

Bankari su nesreću Poštara iskoristili na najbolji mogući način i golovima Ribića i Minića na odmor odlaze sa prednosti od 3:0.

Poštari drugo poluvrijeme otvaraju na odličan način, pa u 22. minutu preko Džafe dolaze do smanjenja prednosti na 3:1.

U 25. minutu jedan od malobrojnih napada Addiko Banke, Kovačević pretvara u pogodak i domaće ponovo dovodi do vodstva od tri gola prednosti.

Nakon primljenog pogotka, Poštari su odlučili napade graditi sa igračem više, pa je Zuku na golu zamijenio Janjoš.

Ova hrabra igra BH Pošti nije donijela ništa, dok je Bankarima donijela mnogo.

Naime, Minić se u posljednjim minutama susreta proslavio, te sa tri pogotka zaključio meč i Addiko Banci donio visok trijumf od 7:1.

Addiko Bank: Barbarić, Ribić, B. Kovačević, Hadžiosmanović, J. Kovačević, Todorović, Vasiljević, Zeljić, Ličina, Lackanović S., Milinković, Minić, Omeragić, Mujanović, Zoletić, Grbeša, Lackanović Đ., Omerbegović, Lalović, Dragičević.

BH Pošta: Zuko, Tukić, Bučan, Pašić, Janjoš, Krka, Škoro, Sulejmanović, Salčin, Tahirović, Džafo, Ajanović, Rizvan.

Večerašnje mečeve sudili su Alem Bajrović Farik Kečo.