Telecom u derbiju slavio protiv ViK-a, Tržnice na krilima Imamovića savladale Pokop

Večeras su u dvorani Amel Bečković u Vogošći odigrana četiri susreta 4. kola desete sezone SC Business lige.

Pokop je u prvom duelu poražen o Tržnica sa 6:2, da bi u drugom susretu Telecom sa 6:3 savladao ekipu ViK-a. Treći meč je sa rezultatom 3:2 dobila Addiko Banka protiv Bazena Otoka, da bi u posljednjem meču Securitas sa 2:1 savladao DB Schenker.

Pokop – Tržnice Sarajevo 2:6 (Pleh x2 / Imamović x3, Salić x3)

Tržnice su odlično otvorile meč, pa su već u prvom minutu preko Salića došli do prilike, međutim Bihorac se odmah na startu istakao odličnom intervencijom.

Nakon pritiska Tržnica, Pokop je krenuo u napade, te u 6. minutu preko Pleha dolaze do vodstva, da bi isti igrač dvije minute poslije zatresao mrežu za 2:0 u korist ”Grobara”.

Brzo vodstvo Pokopa nije zbunilo igrače Tržnice, koji u 11. minutu preko večeras agilnog Salića dolaze do smanjenja prednosti na 2:1.

Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata, pa se na odmor otišlo sa vodstvom Pokopa od 2:1.

U drugo poluvrijeme gosti su ušli odlično, a Damir Salić je pokazao da je večeras izuzetno raspoložen, te je u 24. minutu iz veoma teške situacije zatresao mrežu Bihorca za poravnanje rezultata.

U 25. minutu kardinalnu grešku prave Jurić i Žiga, a ovaj drugi nesmotreno šalje loptu prema svom golmanu koju presjeca Imamović i pogađa za preokret Tržnica na ovom meču.

Imamović se odlično snašao i u 30. minutu, pa prolazi svog čuvara, te atraktivno vara golmana domaćih i tako dovodi Tržnice do vodstva od 4:2.

Samo minut poslije Imamović je ponovo neumoljiv pa sa trećim pogotkom u samo šest minuta vjerovatno riješava dilemu oko pobjednika ovog susreta.

Do kraja meča Salić je uspio doći do svog trećeg pogotka na susretu i tako postavito konačan rezultat od 6:2 u korist gostiju.

Pokop: Bihorac, Šarić, Čavčić, Žiga, Kosovac, Jurić, Pleh, Raščić, Kukić, Avdagić, Korda, Sinanović, Turković.

Tržnice Sarajevo: Đozo, Hasanbegović, Otajagić, Džanković, Holjan, Junuzović, Džuho, Bogilović, Salić, Kadrić, Šahbazović, Balović, Imamović, Somun, Babić, Huskić.

Vodovod i Kanalizacija – BH Telecom 3:6 (Konjhodžić, Salčin, Komar / Avdić x2, A. Borovina x2, Suljević, Karić)

Prvi sa centra su krenuli gosti i odmah u prvim sekundama preko Avdića stigli do vodstva od 1:0.

Nakon iznenađenja sa početka meča ViK je počeo igrati, međutim Konjhodžić u 7. minutu promašuje izglednu priliku, da bi odmah na kontra strani uslijdila kazna, te je Borovina Adi postigao pogodak za vodstvo Telecoma od 2:0.

U 9. minutu Vodovod i Kanalizacija dolazi do smanjenja prednosti Telecoma. Salčin je odlično prošao odbranu gostiju i uposlio Komara, čiji prvi pokušaj brani Žigić, međutim iz drugog pokušaja uspio je zatresti mrežu BH Telecoma za smanjenje prednosti na 2:1.

Igrao se 13. minut kad je Mršo odlično uposlio Salčina čiji udarac brani Žigić, ali na odbijenu loptu natrčao je Konjhodžić i postigao pogodak za poravnanje rezultata.

U 15. minutu nova atrakcija večeras raspoloženog Salčina, jednu visoku loptu na šest metara od gola BH Telecoma je iskoristio da makazicama pokuša ugroziti Žigića, ali njegov udarac odlazi tik iznad prečke gola gostujuće ekipe.

Samo minut poslije, Vodovod i Kanalizacija je imala slobodan udarac, a odgovornost je preuzeo Salčin, te je matirao Žigića za preokret rezultata, te tako svoju ekipu doveo u vodstvo, pa se sa 3:2 u korist ViK-a otišlo na odmor.

Na samom početku poluvremena ViK je imao priliku u dva navrata povećati prednost, ali Salčin je bio neprecizan, da bi u 25. minutu preko Avdića stigla kazna za promašaje, te je Telecom stigao do poravnanja rezultata na 3:3.

Odbrana Vodovoda i Kanalizacije u 29. minutu je reagovala katastrofalno i tako su omogućili Kariću da pogodi praznu mrežu i tako gostima donese novo vodstvo na ovom meču.

U 36. minutu Suljević je povukao loptu sa svoje polovice, te maestralnim lažnjakom prevario Kljunu, a onda matirao Bajraktarevića za vodstvo BH Telecoma od 5:3.

Utakmicu je u posljednjim sekundama svojim pogotkom zaključio Adi Borovina i tako postavio konačnih 6:3 u korist BH Telecoma.

Vodovod i Kanalizacija: Avdić, Bajraktarević, Hadžić, Kljuno, Čuhara, Mašić As., Mašić Ad., Komar, Kapidžić, Konjhodžić, Pindžo, Babić, Rizvanović, Bajrović, Vražalica A., Spahović, Vražalica Dž., Bešlić, Mršo, Salčin.

BH Telecom: Lindov, Žigović, Borovina A., Borovina D., Avdić, Tipura, Suljević, Karić, Granilo, Junuzović, Jurković, Čardaklija.

Bazen Otoka – Addiko Bank 2:3 (Hubijar, Simonović / Lackanović, Milinković, Ribić)

Utakmica između ove dvije ekipe je krenula veoma tvrdo, pa su već u prvih pet minuta obje momčadi na svom kontu imale po tri prekršaja.

Prvu pravu akciju na meču u 7. minutu izvela je Addiko Banka i tako preko Lackanovića dolaze do vodstva od 1:0.

Nakon postignutog pogotka, Addiko Banka se nesvjesno povukla, što Bazen Otoka koristi i preko Hubijara u 14. minutu dolaze do poravnanja.

Do kraja poluvremena obje ekipe su imale nekoliko prilika, međutim rezultat se nije mijenjao, pa se na odmor otišlo sa 1:1.

Addiko Banka na najbolji mogući način otvara drugi dio igre. Lackanović je odličnom asistencijom pronašao Milinkovića, koji sa par metara glavom matira Subašića za vodstvo Bankara od 2:1.

Cijelo drugo poluvrijeme igralo se veoma čvrsto, Addiko se bazirao na čuvanje svog gola, dok su se Bazeni otvorili i krenuli u napad, međutim nazad je ostalo mnogo slobodnog prostora, što Ribić koristi u 36. minutu i matira Subašića za vodstvo od 3:1.

Igrala se 39. minuta kada Simonović pogađa za smanjenje rezultata na 3:2 i tako nas uvodi u zanimljivih posljednjih šesdeset sekundi, ali ni posljednni minut nije donio promjenu rezultata, pa je susret završen pobjedom Addiko Banke od 3:2.

Bazen Otoka: Subašić, Korać, Feriz, Bašić, Hubijar, Deljković, Simonović, Klačar, Velić, Smajović.

Addiko Bank: Barbarić, Ribić, B. Kovačević, Hadžiosmanović, J. Kovačević, Todorović, Vasiljević, Zeljić, Ličina, Lackanović S., Milinković, Minić, Omeragić, Mujanović, Zoletić, Grbeša, Lackanović Đ., Omerbegović, Lalović, Dragičević.

Securitas – DB Schenker 2:1 (Nezović, Bunar / Gačević)

Schenker je agilno ušao u ovaj susret, pa već u 4. minutu preko Gačevića dolaze do vodstva od 1:0.

Nakon primljenog pogotka Securitas je krenuo u napade, ali izglednu priliku nisu stvorili sve do 14. minuta kada Nezović pogađa za poravnanje rezultata na 1:1.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao pa se na odmor otišlo sa rezultatom iz 14. minuta.

U prvom dijelu drugog poluvremena obje ekipe su igrale nervozno, pa tako nije bilo prilika kako na jednoj tako ni na drugoj strani.

Prvu pravu šansu vidjeli smo u 30. minutu kada Džebo sa par metara promašuje okvir Buljugijinog gola.

Igrao se 37. minut kada Bunar koristi nesmotrenost Poplate i svoju ekipu dovodi do preokreta, odnosno pobjede od 2:1.

Securitas: Buljugija, Begić, Sibalo, Pašić, Čolić, Dagić, Hrvat, Bunar, Šoljić, Hadžić.

DB Schenker: Karavdić, Čolo, J. Džebo, E. Džebo, Muminović, Fišić, Bajrović, Gačević, Poplata, A. Karović, H. Karović, Jašarević, Džabija, Memić, Lopčić, Zukić, Ibrahimović, Melić, Ajnadžić.

Večerašnje mečeve sudili su Almedin Berilo i Amir Omerbašić.