Švedska slavila u Zenici i zakomplikovala situaciju u grupi

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Zenici od Švedske rezultatom 72:88, u četvrtom kolu pretkvalifikacija za svjetsko prvenstvo u Kini.

Iako su Zmajevi dobro otvorli meč i vodili su tokom cijele prve četvrtine, u posljednjoj minuti je uslijedio pad u našoj igri što su Švedi znali iskoristiti i nakon deset minuta igre bilo je 23:23.

Nažalost, u lošem ritmu smo nastavili i u drugom periodu, pa je Švedska na poluvrijeme otišla vodstvom 36:44. Treći period također je bio u znaku gostiju koji su u nekoliko navrata imali i dvocifenu prednost, ali nakon 30 minuta igre bilo je 55:64. Bh. košarkaši su osim prve četvrtine, ostatak meča bili u kontra ritmu i nisu imali nikakvu šansu za povratak u utakmicu, a raspoloženi gosti su do kraja samo povećali prednost za kranjih 72:88.

Musa sa 12 poena bio je najraspoloženiji u našem timu, Tomić je dodao 11, a Vrabac deset ubačaja. Na drugoj strani najefikasniji su bili Massamba sa 20 i Eriksson sa 15 poena, dok je Spires postigao 14.

kosarkaska reprezentacija bihsvedska

Munib

Jesu bili spremniji i SRETNI DO BOLA….ali zar im je trebalo da im sudija pomaze kad je bilo samo 7 za njih i kada je Retford dao tricu i svira mu faul..zar je onaj sudija koji je dao i tehnicku tada nasem selektoru trebao da poamze krscansku Svedsku, da Bog da on oca na scerki naso!To je kod njih normalno..ne vidjeh odakle je onaj sudija, mrtvu on majku jebbo svoju

Ivan

SLOVENAC BORIS KREJIC nam je ponistio tricu i dao tehnicku a i svirao cjelo vrijeme u korist svedske!

olovo

jao pa sto odoste da igrate u onu vukojebinu tamo.Da ste ostali u Sarajevu pobjedili bi sigurno.Pa sta je ovo rec.VOLIM TE BOSNO

tuzla

Pored sudija sami smo največi krivci. Iako mladi i neiskusni, jadno je bilo gledati kako Šveđani prodaju fore na isti način a naši ispadaju kao ovce. Musa se rano počeo smatrati nezamjenjivim i ponašati kao “Taletović”. Ovu utakmicu trebaju stalno gledati da bi mogli vidjeti ko su i gdje im je mjesto.

Sulejman

Slazem se za ono prodavanje JEDNE TE ISTE FORE na osnovu koje su nam ubacili barem 15 koseva..onaj ubaci pod kos njihov centar uleti i samo dotakne loptu i ona u kos…ali imali su Svedjani sinoc i srece jarane..SVE im je upadalo..ali tako se to moze desiti samo nama.Sjeti se fudbala i onog golmana SLovacke Buhe akd nam je u dvije tekme SVE branio,jedva igh dobismo tamo.I vise se NIKADA za njega nije culo..gazapi smp mi..