Sušić kreirao senzaciju u Superligi Turske: Preokret o kojem će se dugo pričati

Trabzonspor je danas u okviru šestog kola Superlige ugostio Alanyaspor i doživio iznenađujući poraz od 4:3.

Domaći su preko Kucke u 10. minutu stigli do vodstva, da bi Yilmaz u 21. i 32. minutu susreta, svojim golovima povećao prednost Trabzona na visokih 3:0, vrijedi napomenuti da je drugi postignut sa bijele tačke.

Iako se u tom momentu ova utakmica činila završena, to nisu mislili momci koje sa klupe predvodi Safet Sušić, te su preko Vagner Love-a stigli do smanjena rezultata.

U drugom poluvremenu Sušićeva ekipa je djelovala poput razdraganog leptira, te su lepršavom igrom uspjeli preokrenuti rezultat i stići do pobjede.

Naime, prvo je Fernandes u 55. minutu pogodio za 3:2, da bi Love iz penala u 68. minutu poravnao rezultat.

Kada su svi mislili da je meč gotov, sudija je odlučio dosuditi još jedan jedanaesterac za Alanyu, a siguran realizator ponovo je bio Love, koji je tako postigao hettrick, a svojoj ekipi donio vrijednu pobjedu od 4:3.