Sunsi šokirali prvake usred njihove Oracle Arene, povrijedio se Kevin Durant

Posljednjeplasirani tim Zapada, Phoenix, šokirao je lidera konferencije i aktuelnog NBA prvaka Golden State usred njegove Oracle Arene i slavio sa 115:111.

Warriorsi su mnogo bolje počeli utakmicu dobivši prvu četvrtinu 29:16, ali su gosti odigrali fantastičnu drugu četvrtinu u kojoj su postigli 40 poena. U trećem periodu rezultat je uglavnom bio u egalu mada su Sunsi nekoliko minuta imali dva posjed viška da bi se drama nastavila i u četvrtoj dionici.

Možda i ključni detalj meča desio se na šest i po minuta do kraja kada se povrijedio Kevin Durant, a u tom trenutku je bilo 91:91.

Isti zglob Durant je izvrnuo i protiv Sixersa, a na meču sa Phoenixom popularno KD se nije vraćao u igru.

U naredna četiri minuta je Devin Booker nanizao 15 poena te je u finiš Phoenix ušao sa deset poena prednosti. Ispostavilo se da je to bilo dovoljno za trijumf najlošije ekipe na Zapadu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio fenomenalni Booker sa 37 poena, dok je Klay Thompson imao 28 kod Warriorsa. Do povede je Durant ubacio 25 poena.

Golden State je i dalje prvi u konferenciji sa omjerom 45-20, Phoenix je zakovan za dno sa skorom 15-52.