Sumnjivi faul u napadu Cedevitu koštao pobjede u Eurocupu: Musa i Stipanović solidni

Cedevita je poražena u prvom kolu košarkaškog Eurocupa od Torina rezultatom 83:86, a solidne partije pružili su bosanskohercegovački košarkaši, Andrija Stipanović i Džanan Musa.

Rezultat je bio u egalu do početka druge četvrtine kada se Cedevita “odlijepila”, a u jednom trenutku imala je +13. U trećoj četvrtini Torino je preokrenuo. Smjenjivalo se vodstvo i u četvrtom periodu.

Vrijedi istaći da je Cedeviti dosuđen sumnjiv faul u napadu u samom finišu utakmice, a to ih je najviše koštalo poraza od Torina, koji je na kraju slavio rezultatom 83:86.

Solidne partije pružili su bh. košarkaši. Andrija Stipanović je ubacio 15 poena, tri skoka i isto toliko asistencija, a Džanan Musa je ubacio 11 poena, te je dodao pet skokova i asistenciju.

Najefikasniji u redovima Cedevite bio je Nichols Demetris sa 17 poena, dok je u pobjedničkom timu Trevor Mbakwe je postigao 20 poena, a Diante Garrett je dodao 17 poena.

Budućnost je ranije savladala Reggianu sa 82:74, a reprezentativac BiH, Nemanja Gordić, postigao je 12 poena.