Studenti slavili u dramatičnoj završnici: Bosna bolja od Sparsa u gradskom derbiju

Od ovog vikenda igrači Bosne Royal su košarkaški “šefovi” u bh. prijestonici. Oni su večeras u gradskom derbiju, odigranom pod koševima u KSC Skenderija, savladali Spars 71:65 u zaostalom susretu 4. kola Prvenstva BiH.

Studenti su bolje otvorili susret, poveli sa 7:2, ali “gostujući” sastav Sparsa je nakon nekoliko uvodnih minuta ipak okrenuo meč u drugom pravcu, najviše zahvaljujući većoj energiji u reketu. Spars je prvu četvrtinu zatvorio s prednošću od 24:16, a u istom ritmu nastavio u nastavku te je na odmor ovaj tim otišao s plusem od 11 poena (33:44).

U prvim minutama drugog poluvremena gosti su poveli sa 14 poena razlike (33:47), ali se Bosna serijom od 8-0 ipak vratila u igru (41:47).

Zadnja dionica utakmice donosi veću neizvjesnost, nakon što je Bosnu konačno krenuo vanjski šut. Trojkama Ikonića i Bradforda, Studenti u 36. minuti kreiraju preokret i prelaze u vodstvo od 67:62.

Završni čin donosi dramu. U rezultatskoj “klackalici” jače živce su ipak imali Bosnini igrači. Prelomni trenutak bila je blokada Šturanovića na Josipoviću kod 69:64 u zadnjoj minuti, nakon koje su Studenti uspjeli održati prednost do kraja i zaključiti meč sa 71:65.

Najefikasniji u redovima Bosne bili su Knežević (25), Miković (12) i Bradford (11), kod Sparsa Josipović (18), Kovačević (14) i Bajramović (11).