Strijelci veoma raspoloženi za igru: Na večerašnjim susretima SC Business lige postignuto nevjerovatnih 40 pogodaka

Večeras su u dvorani ''Amel Bečković'' u Vogošći odigrana tri duela redovnog 11. kola SC Business lige, te jedan zaostali meč iz 09. kola.

Večeras su u dvorani ”Amel Bečković” u Vogošći odigrana tri duela redovnog 11. kola SC Business lige, te jedan zaostali meč iz 09. kola.

U prvom susretu 11. kola Pokop je sa 5:1 bio bolji od momčadi DB Schenkera, da bi u drugom meču BH Telecom sa 10:4 savladao Domove Zdravlja KS. U posljednjoj večerašnjoj utakmici Vodovod i Kanalizacija je sa 5:3 slavila protiv ekipe Javnog Servisa BiH.

DB Schenker – Pokop 1:5 (Lopičić / Avdagić x4, Raščić)

Pokop je odlično ušao u duel pa maestralnim pogotkom glavom, Dženija Avdagića dolaze do vodstva od 1:0.

DB SChenker je nakon primljenog pogotka počeo igrati mnogo otvorenije, što Grobari koriste i preko Raščića u 8. minutu dolaze do prednosti od 2:0.

Igrao se 12. minut kada Avdagić drugi put na meču trese mrežu Špeditera za vodstvo Pokopa od već tada visokih 3:0.

U 16. minutu Jurić šalje odličnu dugu loptu prema Kordi, koji spušta za Avdagića a ovaj neometano trese mrežu domaćih za 4:0.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, pa se na odmor otišlo za rezultatom iz 16. minuta.

U drugom poluvremenu obje ekipe su odigrale mnogo lošije od očekivanog.

Tako je tek u 36. minutu Avdagić pogodio za 5:0, da bi konačan rezultat susreta od 5:1 postavio Lopičić u 38. minutu meča.

DB Schenker: Karavdić, Čolo, J. Džebo, E. Džebo, Muminović, Fišić, Bajrović, Gačević, Poplata, A. Karović, H. Karović, Jašarević, Džabija, Memić, Lopčić, Zukić, Ibrahimović, Melić, Ajnadžić.

Pokop: Bihorac, Šarić, Čavčić, Žiga, Kosovac, Jurić, Pleh, Raščić, Kukić, Avdagić, Korda, Sinanović, Turković.

Domovi Zdravlja KS – BH Telecom 4:10 (Mujezin x2, Šahmanija, Nezić / Čardaklija x3, Junuzović, A. Borovina x4, Karić, Granilo)

BH Telecom je u susret ušao veoma jako, pa već do 8. minuta golovima Čardaklije i Juznuzovića dolaze do prednosti od 2:0.

Nadu Domovima Zdravlja KS da mogu doći do pozitivnog rezultata u 11. minutu vraća Mujezin i smanjuje na 2:1.

Do kraja prvog dijela BH Telecom je uspio preko Čardaklije doći do još jednog pogotka i tako na odmor otići sa vodstvom od 3:1.

U drugom dijelu je uslijedio pravi mali šou Adija Borovine.

Naime, Borovina je uspio postići četiri pogotka, a Karić, Čardaklija i Granilo po jedan, te je tako BH Telecom stigao do dvocifenog broja golova u ovom susretu.

Vrijedi istaći da su za Domove Zdravlja KS još mrežu tresli Mujezin, Šamanija i Nezić, pa je susret završen pobjedom ekipe u žutim dresovima sa 10:4.

Domovi Zdravlja KS: Selmanović, Čelik, Hodžić, Bečić, Kaliman, S. Šahmanija, Hasanspahić, A. Šahmanija, Fazlić, Bubalo, Kustura, Nezić.

BH Telecom: Lindov, Žigović, Borovina A., Borovina D., Avdić, Tipura, Suljević, Karić, Granilo, Junuzović, Jurković, Čardaklija.

Javni Servis BiH – Vodovod i Kanalizacija 3:5 (Ljuca x2, Otović / Mašić, Komar, Spahović x3)

Prvo pluvrijeme je imalo veoma uzbudljiv početak, međutim i negledljivu završnicu.

Naime, Mašić je u 4. minutu zatresao mrežu Javnog Servisa, da bi Ljuca u 7. minutu, efektnim pogotkom glavom poravnao rezultat na 1:1.

Odmah u narednom napadu Spahović je ponovo goste doveo do vodstva, te se nakon ovog pogotka ništa bitno nije dešavalo na terenu, pa je prvi dio igre završen rezultatom 2:1 u korist gostiju.

U drugom dijelu gosti ponovo stižu prvi do pogotka, jer je u 27. minutu Komar matirao Pamuka za povećanje prednosti na 3:1.

Nadu domaćinu da mogu do pozitivnog rezultata vraća Otović u 29. minutu kada smanjuje prednost na 3:2.

Najljepši pogodak u dosadašnjem dijelu sezone postignut je u 35. minutu, naime odličan ubačaj Hadžića koristi Spahović i sa 10-ak metara iskosa sa desne strane volej udarcem šalje loptu u same rašlje i tako ponovo svoju ekipu dovodi rezultata od dva gola prednosti.

U 38. minutu Ljuca se po drugi put upisuje na listu strijelaca, da bi Spahović u posljednjim sekundama trećim golom na ovom meču postavio konačnih 5:3 u korist ViK-a.

Javni Servis BiH: Pamuk S., Tešanović, Ćesko, Pamuk A., Varnica, Ljuca, Lefko, Kuljanin O., Karaman, Holjan, Bašić, Pazelja, Kuljanin M., Paovac.

Vodovod i Kanalizacija: Avdić, Bajraktarević, Hadžić, Kljuno, Čuhara, Mašić As., Mašić Ad., Komar, Kapidžić, Konjhodžić, Babić, Rizvanović, Spahović, Bešlić, Mršo, Salčin, Đip.

09. KOLO

Zaostalu utakmicu iz 09. kola igrali su ZAMM mC/Liga Bez Briga i DDC MLS, a na kraju su momci u crvenim dresovima stigli do pobjede od 9.3.

Posebno raspoložen za igru bio je Jasmin Ligata koji je postigao nevjerovatnih sedam pogodaka i tako kada su u pitanju posljednje tri sezone SC Business lige došao do brojke od 103 postignuta pogotka.

ZAMM mC/Liga Bez Briga – DDC MLS 9:3 (Ligata x7, Sokolar Ah., Sokolar S. / Cernica, Delić, Bejzić)

ZAMM mC/Liga Bez Briga: Hasanspahić, Mujezinović, Mršo, Mulahmetović, Habibija, Muftić, Smajić A., Sokolar S., Hodžić, Sokolar Ah., Sokolar Ad., Smajić F., Žilić, Ligata.

DDC MLS: Gušić, Tatar, Aljović, Tunović, Gutić, Šaković, Šahović, Pozderac, Delić, Fehrić, Mustafić, Omerović, Hamzić, Jusufović,Kitovnica, Omerhodžić.

Večerašnje susrete sudili su Amir Omerbašić i Farik Kečo.