Strasbourg udaljio Marseille od Evrope: Garcijini izabranici nisu uspjeli sačuvati prednost

Strasbourg i Marseille remizirali su u utakmici 35. kola francuske Ligue 1 (1:1), te se tako tim sa Velodromea udaljio od plasmana u Evropu.

Marseille je bio mnogo opasniji u prvom poluvremenu, međutim nije uspio doći do gola. Početkom drugog dijela, u 48. minuti, Valere Germain je doveo goste u prednost.

U 65. minuti dosuđen je penal za domaće. Jonasu Martinu odbranio je golman Marseillea, kao i Adrienu Thomassonu, nakon odbijene lopte, međutim treći udarac nije i Kenny Lala je zabio za 1:1.

Do kraja susreta nije bilo većih šansi i završeno je 1:1, te je tako Marseille ostao daleko od mjesta koje vodi u Evropu.