Balkanski fudbaleri tragičari Besiktasa, Lyon nakon penala u polufinalu

Francuski Lyon plasirao se u polufinale Evrospke lige i to nakon što je bio bolji poslije izvođenja jedanesteraca od Besiktasa sa 6:7.

U prvoj utakmici bilo je 2:1 za Lyon, a taj rezultat se ponovio u korist Beskitasa i večeras nakon regularnog dijela igre i produžetaka.

Turski prvak je poveo u 27. minuti efektnim golom Talisce, ali samo sedam minuta poslije Lacazette je poravnao na 1:1. Beskitas se nije predavao, te je opet Talisca u 58. minuti vratio prednost Turcima, a uprkos velikom broju šansi na obje strane penali su morali odlučiti pobjednika.

Sve do sedme serije izvođači na obje strane bili su nepogriješivi, da bi Tošićev udarac odbranio Lopes. Međutim Jallet je zapucao loptu visoko preko gola i Besiktas je imao novu priliku. Mitrović je ipak bio neprecizan, tačnije pročitao ga je Lopes, a onda je kapiten Lavova Gonalons bio precizan i sa 6:7 nakon penala Lyonu je osigurao polufinale.