Srbija u polufinalu Eurobasketa: Italija preslaba za nešto više od solidnog otpora

Srbija je večeras u četvrtfinalu Eurobasketa savladala Italiju, a konačan rezultat utakmice glasio je 83:67 u korist Srbije

Srbija je u prvoj četvrtini pokazala odličnu igru, na koju su i Italijani odlično uzvraćali, te je prva dionica završena rezultatom 17:16 u korist Srbije.

U drugoj četvrtini mnogo bolja igra Orlova, koji su rezultatom 26:16 slavili pobjedu u ovoj četvrtini, i tako sa rezultatom 43:32 otišli na odmor.

U tećoj četvrtini Italijani su uspjeli osujetiti napade Srbije, međutim nisu bili efikasni u svom napadu te je ovaj period završena sa 15:15.

U posljednjoj četvrtini Srbija ipak dokazuje svoju nadmoć i sa konačnih 83:67 slavila pobjedu, te obezbjedila plasman u polufinale Eurobasketa.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Bogdanović sa 22, dok je kod Italijana najbolji bio Belinelli sa 18 poena.

Srbija će u polufinalu igrati protiv Rusije, dok se u drugom polufinalnom meču sastaju Slovenija i Španija.

Polufinalni mečevi se igraju 15. septembra, dok su mečevi za treće mjesto i finale na programu 17. septembra.